ArtCamp 2014

 
  • Ostatní
  • Partnerská spolupráce

Fakulta umění a designu, Západočeská univerzita v Plzni

Zobrazit na mapě
07. 07. 18:15

Naplánujte si své kreativní léto v Plzni .

Chcete se připravit na talentové přijímací zkoušky, zdokonalit se v některé výtvarné technice nebo si jen tak zpestřit letní prázdniny a strávit až tři týdny se stejně naladěnými lidmi? Právě pro vás je tu ArtCamp. Už desátý ročník mezinárodní letní školy umění se bude konat za podpory Plzně 2015 ve dnech 7. – 25. července v inspirativních prostorách ateliérů Fakulty umění a designu Západočeské univerzity v Plzni. Právě teď je ta nejlepší chvíle se do letních kurzů přihlásit.

Už jste někdy zkoušeli rozhýbat loutky, malovat papírem, navrhnout design hračky, nábytku nebo počítačové hry? Nebo se raději vyjadřujete prostřednictvím tance a pohybu? Láká vás umění dalekého Japonska? Pak zkuste některé z letošních novinek. Celkem můžete vybírat z nabídky čtyřiceti uměleckých kurzů, kterými vás provedou pedagogové Fakulty umění a designu a hostující zahraniční umělci, kteří přijedou z USA, Německa, Polska, Srbska a Portugalska.

Z hostů se můžete těšit na držitele Ceny Ladislava Sutnara Markuse Dreβena z Akademie výtvarných umění v Lipsku, z Miami University v USA přijedou Susan Ewing, Sandra Gross a Samantha Skelton, které povedou kurzy zamřené na design šperku. Jejich kolega John Humphries bude vyučovat tvorbu koláže kombinovanou technikou. Japonskou techniku tisku ze dřeva Moku Hanga se naučíte od Tomasze Kawelczyka z Akademie výtvarných umění v Lodži, jeho kolega Wieslaw Karolak povede kruz plenérové kresby a malby. Už podruhé můžete absolvovat kurz kresby, tentokrát obohacený o techniku tisku Mokulito, s Pawlem Frackiewiczem z Akademie výtvarných umění ve Wroclawi. Do principů designu hraček vás zasvětí Marco Ginoulhiac z University of Porto a původem srbská umělkyně žijící v Praze Mira Antonović vám představí méně známou techniku malby papírovinou.

Kompletní nabídku kurzů a další informace k letní škole najdete na www.fud.zcu.cz/artcamp.

Neváhejte, registrace sice trvají do 15. května, ale počet míst v kurzech je omezený. Nezapomeňte si ArtCamp najít i na facebooku, kde máte možnost sledovat aktuální dění a prohlédnout si fotografie a videa z předchozích ročníků.

 

Foto / video

O autorech

Západočeská univerzita

Fakulta umění a designu

Západočeská univerzita v Plzni je univerzitní česká vysoká škola se sídlem v Plzni, která byla založena roku 1991 sloučením Vysoké školy strojní a elektrotechnické a Pedagogické fakulty v Plzni.

Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury

 

Plzeň 2015 je hrdým partnerem tohoto projektu.