Chaloupka strýčka Toma

 
  • Divadlo
  • Hlavní program
01. 01. - 01. 05.

Název projektu Chaloupka strýčka Toma je inspirován stejnojmennou knihou Harriet Beecher Stoweové, která ve své době významně ovlivnila Ameriku i Velkou Británii v boji proti otrokářství. Tento program chce nabídnout cizincům a menšinám v Plzni možnost zapojit se do různých kulturních aktivit a získat příležitost pro osobní rozvoj.  I proto se snaží podpořit organizace, které pracují v Plzni s cizinci a menšinami, v realizaci různých uměleckých dílen. Pedagogická fakulta ZČU v Plzni podporuje tyto tvořivé vzdělávací aktivity formou praxí pro svoje studenty, kteří se tak naučí pracovat s dětmi ze znevýhodněných prostředí.

V kulturním domě Peklo funguje od ledna 2014 dramatická dílna Sám mezi lidmi podle projektu divadelní pedagožky Blanky Luňákové. Umělkyně připravuje se skupinou mladých cizinců převážně ze zemí bývalého Sovětského svazu divadelní představení, které se snaží uchopit jejich zkušenosti s životem v naší, pro ně však cizí kultuře. Premiéra hry se uskuteční na 1. března 2015 v KD Peklo.

V rámci projektu se uskutečnila v červnu 2014 debata o inkluzivním vzdělávání, výstava fotografií bulharských dětí bulHraní a na květen 2015 se připravuje konference s účastí zástupců ZČU, neziskových organizací a města, na které budou výstupy z dílen představeny.

Divadelní dílna Blanky Luňákové: leden 2014 – únor 2015

Premiéra hry: únor 2015, reprízy do června 2015

Hudební, výtvarné a pohybové dílny: říjen 2014 – květen 2015

Konference a představení výstupů z dílen veřejnosti: květen 2015

ilustrační foto: wikipedia.org

O autorech

Plzeň 2015, o.p.s.

organizační tým projektu

Tento projekt připravil organizační tým projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015