Ensemble Musiques Nouvelles

 
  • Festivaly
  • Hudba
  • Hlavní program

Český rozhlas Plzeň - studio S1

Zobrazit na mapě
03. 03. 19:00

Dvacet pět básní ze sbírky „Pierrot lunaire“ zhudebněno současnými skladateli z Belgie a dalších zemí, včetně tří skladatelů z České republiky! Jeden z vrcholů letošního ročníku festivalu Smetanovské dny, ve spolupráci s Plzeň 2015. A pozor - koncert zaznamenáván pro EBU Eurovision.

Účinkují:
Housle, viola: Claire Bourdet
Violoncello: Jean-Pol Zanutel
Flétna: Berten D’Hollander
Klarinet, bass klarinet: Charles Michiels
Klavír: Kim Van den Brempt
Mezzosoprán: Pauline Claes
Baryton: Michel Hermon
Dirigent: Jean-Paul Dessy
Musiques Nouvelles (BE)
 

Akci podporuje Wallonie-Bruxelles International.be

O autorech

Plzeňská filharmonie

Plzeňská filharmonie o.p.s. má statut obecně prospěšné společnosti, jejíž základní funkcí je šíření a popularizace kulturních hodnot v oblasti hudby. Toto poslání naplňuje Plzeňská filharmonie jak pravidelnou koncertní činností v podobě abonentních řad, speciálních koncertů a domácích i zahraničních zájezdů, tak nahráváním zvukových nosičů. Důležitou složkou aktivit orchestru je podpora mladých umělců a současné hudební tvorby.

Ensemble Musiques Nouvelles

Soubor Musiques Nouvelles vznikl 6. prosince 1962 na koncertě s odvážným programem, během kterého mohli diváci slyšet Oklamaného pierota Arnolda Schönberga, Marteau sans maître (Kladivo bez pána) Pierra Bouleze a Respons Henri Pousseura. O 52 let později soubor opět porušuje pravidla a navrhuje belgickým a zahraničním skladatelů, aby složili krátké kompozice na básně podle vlastního výběru z Giraudových sbírek.

Mons 2015

Belgické město Mons se nachází blízko francouzských hranic. V roce 2015 je společně s Plzní Evropským hlavním městem kultury. Plzeň a Mons spolupracují na organizaci řady kulturních programů.  

Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury

 

Plzeň 2015 je hrdým partnerem tohoto projektu.

Související akce