Forum pro kreativní Plzeň

 
  • Přednášky
  • Klíčové události projektu
  • Participace pro veřejnost

Forum pro kreativní Plzeň

Zobrazit na mapě
30. 10. 09:00

Ve dnech 30. a 31. října 2012 již tradičně proběhla konference Fórum pro kreativní Plzeň věnovaná potenciálu budoucího EHMK být kreativním městem.

Účastníci se během teoretických přednášek zvaných odborníků, příkladů dobré praxe i diskusí u kulatých stolů dozvěděli, co činí město úspěšným a atraktivním, jakou roli v tom hraje kreativita, zda může umění a kultura podpořit ekonomický růst či jaký je kreativní potenciál našeho města. V souvislosti s projektem Evropského hlavního města kultury se často hovoří o tom, že je rozvojovou příležitostí pro město. V rámci Fóra se řešily konkrétní otázky s tím spojené, na příkladech se ukázal význam kreativního podnikání, řečníci přinášeli inspiraci a náměty k zamyšlení.

Letošní Fórum bylo věnováno inovátorům, průkopníkům a podnikatelům. Vystoupila řada osobností z České republiky, které nalezly způsob, jak zakotvit a prosperovat v oborech souvisejících s kvalitou života ve městě 21. století. Jednotící linkou prezentací Michala Froňka (Olgoj Chorchoj), Jiřího Trtíka (Bohemia Machine) a Davida Karáska (mmcité) bylo například to, že jejich firmy založené z dob studií vykazují stabilitu i na tak křehkém trhu, jako je design, sklo nebo městský mobiliář. Svou firmu představil zahradní architekt Zdeněk Sendler z Brna, který získal za svou práci řadu ocenění a je průkopníkem v oblasti trvale udržitelné městské zeleně. Architekt Ondřej Kopečný ukázal koncept úspěšné přestavby bývalé pražské továrny na šunku v polyfunkčním centru, které přispívá k proměně charakteru postindustriálních Holešovic na kreativní čtvrť.

Foto / video

O autorech

Plzeň 2015, o.p.s.

organizační tým projektu

Tento projekt připravil organizační tým projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015

Mohlo by Vás zajímat

Související akce