Koncert Mandrage

 
  • Hudba
  • Slavnostní zahájení
  • Partnerská spolupráce

Vyprošťovák na závěr otevíračky Plzeň 2015 Speciální klubový koncert skupiny Mandrage ve svém domovském klubu. Uslyšíte i věci, které na běžných koncertech kapela již nehraje! Koncert se koná v rámci Slavnostního otevření města Plzně - Evropského hlavního města kultury 2015.

MNG: "Do Divadla pod Lampou se v lednu vrátíme mimořádně rádi. Jednak proto, že si tímto koncertem zpestříme tradiční zimní koncertní pauzu, ale hlavně proto, že z "Lampy" jsme v podstatě všichni vzešli. Mandrage tady hrávají od roku 2001, náš bubeník tady ostatně jednou vyhrál krabici plnou Tatranek coby cenu pro nejmladšího bubeníka. Hrály a hrají tady i všechny naše ostatní kapely. Na lednovém koncertě si příjemně zavzpomínáme na časy, kdy se hraní v kapele omezovalo pouze na prosté "přijet a zahrát," po čemž se nám trošku stýská. Žádný velký světla, žádnej velkej zvuk, žádný kostýmy, prostě jenom my a diváci. A aby byl koncert autentickej, možná sáhneme někam do hlubin naší historie a zahrajeme i nějaký starší kusy. Těšení je značné."

O autorech

Divadlo Pod lampou

Divadlo pod lampou v podobě hudebního klubu vzniklo v roce 1990, v rámci Městského kulturního střediska, z potřeby vytvořit v Plzni prostor pro nekomerční kulturní aktivity v oblasti hudby, filmu, divadla a především pro prezentaci začínajících hudebních skupin, menšinových hudebních žánrů, alternativní kultury a aktivit spojených s touto oblastí kultury. Za krátkou dobu se podařilo vybudovat klub, který má a stále si udržuje vysoké renomé v celé ČR.

Související akce