On top of Loos

 
  • Výstava
  • Partnerská spolupráce

Galerie Vestředu

Zobrazit na mapě
11. 04. 18:00 - 21. 04. 20:00

Výstava návrhů pro půdní prostor nad Loosovým interiérem v domě pana Brummela, Husova ulice 58. Studenti programu Internationalen Masters für Interieur Architecture Design (IMIAD) Vysoké školy technické ve Stuttgartu prezentují detailně propracované ideje úprav tohoto inspirujícího prostoru. Ústředním tématem je způsob zacházení s existující sedlovou střechou, jež je z pohledu z ulice skryta za zvýšenou atikou postavenou podle Loosva plánu. Nabízejí se tři různé možnosti řešení: kompletní zachování současné sedlové střechy; menší či větší zásahy do existující střešní struktury či zcela nové koncipování střechy, za podmínky odstranění původní konstrukce.

Vernisáž k výstavě se koná 11. dubna v 19:00.

Pořadatel Hochschule für Technik Stuttgart - International Master of Interior Architectural Design (IMIAD), Plzeň 2015, Pěstuj prostor, Plzeň –TURISMUS
 

středa - pátek 18:00 - 20:00
sobota 10:00 - 12:00

O autorech

Galerie Vestředu

Galerii Vestředu založili studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity. Jak název napovídá, hlavním akčním dnem festivalu je středa. Spojení slov ale také symbolizuje snahu fyzického přiblížení studentů z Fakulty umění a designu Ladislava Sutnara na Borech směrem do centra města.

Související akce