Plzeňské rodinné fotoalbum: Ráj mezi čtyřmi řekami

 
  • Výstava
  • Ostatní
  • Hlavní program
20. 10. 11:00 - 31. 01. 19:00

Finální výstava projektu Plzeňské rodinné fotoalbum „Ráj mezi čtyřmi řekami“ obsahuje velký výběr z nasbíraných rodinných fotografií a je tak vyústěním celého projektu.

Jaký byl a je každodenní život Plzeňanů? Jak tráví volný čas dnes, kam jezdívali na víkendy, kde se v Plzni nejraději setkávají? Cílem unikátního projektu Plzeňské rodinné fotoalbum je rozpoznání identity a charakteru města skrze vytvoření rodinného fotoalba na základě sběru starých i současných fotografií od obyvatel Plzně.  Co pro vás symbolizuje město Plzeň? Každý z nás má doma krabici či album s fotografiemi, téměř každý dnes fotí na digitální fotoaparát či mobilní telefon. Máme jistě fotky z práce, z prázdnin v plzeňském regionu, z chalupy, fotky rodiny nebo přátel, fotky oblíbených míst. Jsou to obrazy, které popisují epizody našeho života, a které určitým způsobem popisují život nás všech. Jaký byl a je každodenní život Plzeňanů? Jak tráví volný čas dnes, kam jezdívali na víkendy, kde se v Plzni nejraději setkávají? Cílem projektu Plzeňské rodinné fotoalbum je nahlédnutí do minulého a nynějšího každodenního života Plzeňanů, rozpoznání identity a charakteru města skrze vytvoření rodinného fotoalba na základě sběru starých i současných fotografií od obyvatel Plzně.

Plzeňské rodinné fotoalbum nabízí možnost vytvořit „společné album z našich alb“, album života plzeňských obyvatel, společný obrázek města Plzně.

Partneři: FF ZČU, Západočeské muzeum, Knihovna města Plzně, Archiv města Plzně, ČTK

► Akce je součástí vlajkových projektů Továrny na představivost a Skryté město

O autorech

Plzeň 2015, o.p.s.

organizační tým projektu

Tento projekt připravil organizační tým projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015