Poezie na rynku

 
  • Divadlo
  • Festivaly
  • Partnerská spolupráce

Stálá Divadelní Scéna Klatovy

Zobrazit na mapě
19. 03. 18:15

Poezie na rynku je přehlídkou toho nejlepšího z uměleckého přednesu a divadla poezie s výběrem na národní festival Wolkrův Prostějov. V letošním roce je součástí také nesoutěžní přehlídka pohybového divadla a pantomimy. A tak se nechte překvapit novými formami nonverbálního projevu a vyjádřením pocitů prostřednictvím pohybových kreací.

JOHAN organizuje přehlídky pro divadelníky z Plzeňského a Karlovarského kraje již 15 let a tak se můžete těšit na výstavu velkoformátových fotografií, které připomenou dlouholetou tradici přehlídek amatérského divadla.  Vernisáž proběhne 19. března od 18:00 v Městské knihovně v Klatovech. 21.3. přijede na náměstí kulturní autobus Plzeň 2015 s dopolední dílnou poezie pro školy „Stopy k Jednorožci“, odpoledne (od 17:00) pak proběhne dílna pro širokou veřejnost. Festival Poezie na rynku vyvrcholí právě víkendovým recitačně-divadelním maratonem (21. – 23. 3.).

Chybět nebude ani každoroční recesistická soutěž o putovní oranžovou schránku Jiřího Wolkra, která celou přehlídku zakončí. Vítěz získá čestnou cenu - umístění zlaté cedulky s jeho jménem na putovní schránku. Jedinečnost této soutěže spočívá především v tom, že je stejně nespravedlivá, jako všechny soutěže, ale jako jediná se k tomu beze všeho přiznává. 

O autorech

JOHAN o.s.

V Plzni je JOHAN ojedinělou organizací, která se věnuje podpoře mladého umění a prezentaci profesionální alternativní scény. Naše projekty jsou adresovány především mladým lidem, studentům, umělcům, ale také dětem a jejich učitelům či vychovatelům. Svými aktivitami chceme přispět takovému společenskému klimatu, které umožňuje sebevyjádření, prostor pro čin i odpovědnost za jeho realizaci a dopady.

Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury

 

Plzeň 2015 je hrdým partnerem tohoto projektu.

Mohlo by Vás zajímat