Promítání krátkých a dlouhých čínských filmů

 
  • Film
  • Hlavní program
  • Partnerská spolupráce
03. 07. 10:00 - 04. 07. 17:00

Dlouhé animované filmy

Dobrodružství v tajuplném světě 2 (72 min.)
režie: Wang Yunfei
Film je příběhem o zlobivé dívce Yuguo, která se v tajuplném světě shledá s kamarádem Lala a strýcem medvědem. Jejich dobrodružství končí společnou záchranou světa. Tento film je pokračováním snímku Dobrodružství v tajuplném světě, který získal řadu ocenění.

Jungle Master (90 min.)
režie: Xu Ke
Dobrodružný sci-fi film o mamince, která jednoho dne zapomene kvůli množství práce na narozeniny dcery. Holčička se cítí dotčeně, a vydává se proto za maminkou do práce. Ta byla ale omylem vyslána svým šéfem na tajuplnou planetu pralesů. Holčička se tam tedy vydá za ní. Tím začíná její dobrodružná cesta plná tajuplných i veselých příhod. Tento snímek klade velký důraz na ochranu životního prostředí.

***************

KRÁTKÉ ANIMOVANÉ FILMY:

Jízda (5:33 min.) - přístupný od 15 let
režie: Liu Gaoxiang
Krátký film plných vůní severu provincie Shanxi vystihuje veselé okamžiky života, kterých si člověk všimne, jen když se umí dívat a má štětec, pomocí kterého dokáže vše zachytit.

Prodej prasat (11 min.) - přístupný od 15 let
režie: Chen Xifeng
Tento film, který získal řadu filmových cen, byl zpracován podle úryvku z románu Jifu od Jia Pingao. Poukazuje na specifika jednoho místa a éry. Pojďme spolu s bratry vstoupit do období největší chudoby...

Boj o lví hlavu (4 min.)
režie: Duan Wenkai, Ma Weijia
Mnohonásobně ceněný snímek je plný čínských chutí. Vypráví příběh o sourozencích tančících lví tanec a o tom, jak ze vzájemné rivality nakonec vznikne spolupráce.

Zběsilý běh (12:59 min.) - přístupný od 15 let
režie: různí
Tento ceněný snímek dokáže perfektně kombinovat několik vteřinových animací. Tentýž hlavní hrdina běžící na rychle se měnícím pozadí... Vychutnejte si kouzlo animace!

Příjímací zkouška (7:22 min.)
režie: Tang Boqin, Zeng Xiaolan
Ocenění:
Snímek, který se dostal mezi TOP 10 nejlepších čínsky mluvících animovaných filmů roku 2013 a stal se nejpopulárnějším animovaným filmem na internetu za rok 2013 v Číně, je filmem o třech myších a jejich přijímacích zkouškách.

U výtahu (6:54 min.) - přístupný od 15 let
režie: Wang Ruoshan (CUC, School of Animation and Digital Arts)
Mnoha cenami ověnčený animovaný film vypráví o místě u výtahu, kudy prochází spousta lidí. Tento snímek udělal z tak obyčejného prostoru místo plné neobyčejných prožitků.

Kung Fu Brothers (8:35 min.)
režie: Li Zhiyong
Film vypráví o dvou chlapcích, kteří jsou soupeři a zároveň kamarády. Snímek pracuje s animovanými postavami v kulisách reálného světa.

Ali's Dreamisland – My Cloud (11:40 min.)
režie: Wang Huan
Ali se potkává s nevysoko letícím mráčkem, čímž začínají jejich společné veselé příhody. Až se z mráčku stane pořádný mrak, musí jej Ali odvést zpět domů...

Knihtisk (5 min.)
režie: Xie Wen
Tento krátký animovaný film malovaný tuší je doprovázen tradiční čínskou hudbou a vypráví o vynálezu knihtisku.

Vstup zdarma.