Trnkova Zahrada 2

 
  • Výstava
  • Hlavní program

Jaké by bylo potkat se s hrdiny pohádky Zahrada od Jiřího Trnky? Odpověď na tuto otázku můžete snadno získat na výstavě s názvem Trnkova Zahrada 2, kterou připravili Jan a Matyáš Trnkovi, syn a vnuk slavného autora. Instalace rozmístěná do šesti místností hlavní budovy Západočeského muzea představí všechny výrazné postavy i dějové linie knihy. Jen kluky tu nepotkáte, protože právě jimi se na chvilku stanou děti i dospělí návštěvníci výstavy. Buďte součástí dobrodružství i s vašimi dětmi!
Tvůrci výstavy sice respektují autora legendární knihy, ale je jasné, že pouhé přenesení postav do prostoru by nestačilo. Instalaci výstavy Trnkova Zahrada 2 proto postavili na zapojení dospělých i dětských diváku do hry a oživení interaktivními nástroji dnešní doby. Na vlastní oči tak uvidíte zlého kocoura, kterého mohou děti honit na tříkolkách přímo v muzeu, na vlastní uši uslyšíte velrybu recitující básně pozpátku, chybět ani nebudou sloni s cirkusovými výstupy či pohled do duté hlavy trpaslíka. Každá místnost je jiná a má svoji vlastní atmosféru plnou originálně vytvořených animací a audiovizuálních efektů. 
Chcete vědět víc? Informace a další fotografie najdete na www.zahrada2.cz. Aktuality zveřejňujeme také na FB stránce: https://www.facebook.com/zahrada2.

Vstupenky můžete krom přeprodejců Eventim a Plzeňská vstupenka koupíte také v hlavní budově Západočeského muzea a v Galerii města Plzně. Výstava je otevřená od úterý do neděle od 10.00 do 18.00. Podrobnosti o otevírací době a dalších výstavách najdete na stránkách Západočeského muzea.

Vstupné na výstavu: 100,- Kč dospělí (sleva 20% pro držitele Plzeňské karty), 50,- Kč děti od 3 do 15 let, studenti, senioři, ZTP, 50,- Kč ZTP/P + doprovod zdarma.
Kombinovaná vstupenka na Ateliér Jiřího Trnky a Trnkovu Zahradu 2: 150,- Kč dospělí, 75,- Kč děti, studenti, senioři, ZTP, 75,- Kč ZTP/P + doprovod zdarma. Nelze kombinovat s 20% slevou pro držitele Plzeňské karty. 
Víkendové dílny s Animánií: 50,- Kč. Vhodné pro děti od 6 let, rodiny s dětmi i dospělé
Školní skupiny: 50 Kč/za každé dítě (doprovod - max. dva dospělí na třídu vstup zdarma) včetně doprovodné výtvarné dílny ZDARMA

Doprovodný program pro veřejnost s Animánií

Chcete se stát na malou chvíli filmařem? Zapojit se do vytváření samotného filmu a nechat Zahradu a její obyvatele ožít pod vlastníma rukama? Zveme vás na víkendové dílny animovaného filmu, které vedou lektoři festivalu Animánie.

1. Jak Zahrada ožívá – otevřená dílna bez rezervace vstupenek

Neděle 14 - 17 hod - každou druhou neděli v měsíci - 8. 3., 12. 4. a 10. 5. 2015
Chcete zažít kouzlo oživení kouzelné zahrady za zdí? Chcete poznat tajemství filmu? Naučíme vás, jak se dělá animovaný film, budete moci vdechnout život své představě, nápadu, kresbě, loutce, předmětu. Vyrobíte si svou loutku postavy z tajemné zahrady a nafilmujete její malý příběh. Svůj krátký film si pak můžete odnést domů.
Vstup: 50,- Kč. Vhodné pro děti od 6 let, rodiny s dětmi i dospělé. Bez rezervace.

2. Tajemství Zahrady - galerijní program pro skupinu

Neděle 14 - 16 hod - každou třetí neděli v měsíci - 15. 3., 19. 4. a 17. 5. 2015
Podíváme se ještě jednou do Zahrady a objevíme tajemství, která před obyčejným návštěvníkem skrývá. Setkáme se s moudrou velrybou a za úplňku se spolu se psy z celého okolí zúčastníme jejich hudební produkce. Pomocí animace oživíme příběhy některých postav. Vyrobíte si svou filmovou loutku, nafilmujete její malý příběh a svůj krátký film si pak můžete odnést domů.
Vstup: 50,- Kč. Vhodné pro děti od 6 let, rodiny s dětmi i dospělé. Délka programu je 2 hodiny, rezervace nutná. Přihlašování na nadenickova@animanie.cz (nejpozději týden před každým termínem).

Doprovodný program pro školy 

Kromě samotné výstavy se budete moci účastnit i doprovodného programu Zdivočelá zahrada (bude probíhat v tzv. Ateliéru v suterénu ZČM). Děti se ještě jednou setkají s Trnkovými ilustracemi v životní velikosti i se samotnou knihou Zahrada. Program má za cíl nechat v dětech doznít pocit z výstavy, znovu a po svém si Zahradu prožít a osahat. A na závěr na ně čeká tak trochu strašidelné překvapení.

Vstupné:
Školní skupina 50 Kč/za každé dítě (doprovod - max. dva dospělí na třídu vstup zdarma) . Doprovodný program pro školy je ZDARMA . 

Kdy můžete přijít:

  • na výstavu  ÚT - PÁ od 10:00 do 18:00 hod.
  • na doprovodný program ÚT - PÁ od 10:00 do 13:00 hod.

 

Rezervace přijímáme od 3.3. do 25.5. 2015
Objednávky škol a skupin na emailu
zahrada2@plzen2015.cz , případně na telefonu +420 601 351 442
Upozorňujeme, že školy a skupiny si musí rezervovat termín a čas jak na výstavu, tak na doprovodný program.
Výstava je kapacitně omezena na cca 25 osob najednou.
Pokud kromě výstavy navštívíte i doprovodný program Zdivočelá zahrada, počítejte, že v muzeu strávíte celkem 1,5 hod. (45 min. výstava + 45 min. doprovodný program) 

Hezký den přejeme a těšíme se na vaši návštěvu.
Denisa Brejchová  (muzejní pedagog  ZČM), Petra Náhlíková (koordinátor výstavy)  a Veronika Nádeníčková (Animánie)

 

► Výstava je součástí vlajkového projektu Jiří Trnka

 

Děkujeme partnerovi výstavy - společnosti Eurokoberce, za věnovaný umělý trávník, který pomohl dotvořit iluzi skutečné zahrady, do které je možné si lehnout, spát a snít.

Foto / video

Trnkova Zaharada 2 // Jiří Trnka‘s Garden 2 (trailer) from Matyas Trnka on Vimeo.

O autorech

Jan a Matyáš Trnkovi

Autory výstavy jsou syn a vnuk Jiřího Trnky - Jan a Matyáš.

Plzeň 2015

Tento projekt finančně podpořila Plzeň 2015, o.p.s.

Související akce