Umění ve veřejném prostoru

 
  • Přednášky
  • Participace pro veřejnost

Západočeská galerie

Zobrazit na mapě
03. 12. 10:00

V prosinci zahájí společnost Plzeň 2015 ve spolupráci s Galerií města Plzně a Západočeskou galerií v Plzni cyklus debat o umění ve veřejném prostoru. Pozvání na úvodní seminář přijali zkušení organizátoři uměleckých akcí ve veřejném prostoru. Kurátorem a moderátorem celého semináře je Ludvík Hlaváček. Seminář se koná od 10 do 17 hodin v budově Západočeské galerie v Plzni, Pražská ulice č.13.

Michal Koleček a Zdena Kolečková představí realizace, které vznikají od devadesátých let 20. století v Ústí nad Labem, v nichž se umělci spolu s odborníky snaží definovat možnosti vzájemného soužití obyvatel města a přispět k analýze místních společenských problémů. František Kowolowski se bude zabývat hledáním nových způsobů komunikace umělců s náhodným divákem v rámci festivalů AKT a Global communication festival v Brně. Denisa Václavová a Kryštof Kintera shrnou zkušenosti s pořádáním 18 ročníků pražského festivalu 4+4 dny v pohybu. Zatímco Vladimír Turner se bude zabývat zkušeností umělce, který působí ve veřejném prostoru, příspěvek Miloše Vojtěchovského se bude týkat otázek jaké strategie a nástroje dnes umělec ve veřejném prostoru používá.

Smyslem tohoto prvního setkání je rovněž hledat spolu s přítomnými odborníky odpověď na to, zda a jakou příležitostí pro Plzeň 2015 jsou dočasné zásahy ve veřejném prostoru. Tohoto tématu se budou týkat příspěvky programového ředitele Jiřího Sulženka a Alexandry Brabcové, manažerky participace ze společnosti Plzeň 2015. Série prezentací jednotlivých hostí bude završena moderovaným kulatým stolem.

K účasti na semináři jsou srdečně zváni všichni, kteří se zajímají o umění ve veřejném prostoru, ať již jako umělci, odborníci, studenti či každodenní uživatelé veřejného prostoru.

Z důvodu naplnění kapacity byla registrace ukončena.

 

Foto / video

O autorech

Plzeň 2015, o.p.s.

organizační tým projektu

Tento projekt připravil organizační tým projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015

Mohlo by Vás zajímat

Související akce