Virtuální Plzeň I.

 
  • Výstava
  • Participace pro veřejnost

Kulturní centrum Papírna

Zobrazit na mapě
08. 12. 11:00

V prostorách kulturního centra Papírna (někdejší Piettovy papírny) bude od 20. listopadu do 8. prosince 2013 k vidění výstava nerealizovaných studentských projektů s názvem Virtuální Plzeň I. „Jde o pilotní etapu víceletého projektuVirtuální Plzeň, na jehož další výstupy se můžete těšit v roce 2014 a 2015,“ avizuje autor myšlenky architekt Marek Sivák.

Chcete vědět, v jakém městě byste mohli žít podle představ studentů architektury? Zajímají Vás, jak nastupující generace architektů vnímá palčivá místa v Plzni? Zavítejte do Papírny a setkejte se s gejzírem nápadů studentů všech českých škol architektury za poslední dekádu. V projektech najdete množství promyšlených řešení míst, která jsou v Plzni již řadu let předmětem veřejné diskuse – ať už jde o návrhy proměn veřejných prostorů (včetně úprav plzeňského nádraží a zklidnění okolní dopravy) či o studie nových budov – kulturního domu, koncertní síně či nového sídla Západočeské galerie.

Výstava bude zahájena v úterý 19. listopadu v 19.30 v návaznosti na odpolední veřejně přístupný Otevřený think tank architektů. V průběhu výstavy se bude konat několik doprovodných akcí. „V úterý 26. listopadu promítneme kanadský dokumentární film Řeka ve městě o odvážných průzkumnících, kteří se snaží objevit, kam se poděly potoky a říčky světových metropolí. Ve čtvrtek 28. listopadu se návštěvníci mohou těšit na poutavou přednášku historika a teoretika architektury doc. Petra Kratochvíla o nových přístupech k řešení veřejného prostoru v zahraničí i u nás. Přednášku Petr Kratochvíl doprovodí množstvím záběrů ze svých cest po Skandinávii i zbytku Evropy i Americe,“ zve koordinátorka výstavy Karina Kubišová.

Na prosinec připravujeme další body doprovodného programu k výstavě. Veřejnost o nich budeme ještě postupně informovat. Již nyní však zájemce z řad veřejnosti zvu na komentovanou prohlídku výstavy za účasti autorů projektů. Prohlídka se bude konat na závěr výstavy v neděli 8. prosince 2013,“ dodává Karina Kubišová.

Výstava bude přístupná denně od 14 do 20 hodin, vstupné je zdarma.

Doprovodný program k výstavě:

19. 11., od 14 hod
OTTA - Otevřený think tank architektů
téma: Aktivismus a participace v architektuře

26. 11., od 19:30 hod
„Ztracené řeky“ kanadský dokumentární film (v rámci cyklu Řeka ve městě) Odvážní průzkumníci se snaží přijít na kloub, kam se poděli potoky a říčky světových metropolí.

28. 11., od 19:30 hod „Architektura a veřejný prostor“ přednáška doc. PhDr. Petra Kratochvíla, CSc.
Nové přístupy k řešení veřejného prostoru v zahraničí i u nás (slovo doprovodí záběry z cest P. Kratochvíla po Evropě a Americe). Přednášející je akademickým pracovníkem AV ČR.

1. 12., od 14 hod
Klíč k Mini-Plzni 2015: výtvarná dílna pro děti od 6 let. Děti si postaví kousek svého města.

8. 12., od 19:30
Komentovaná prohlídka výstavy za účasti autorů projektů, slavnostní ukončení výstavy s koncertem.

 

O autorech

Plzeň 2015, o.p.s.

organizační tým projektu

Tento projekt připravil organizační tým projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015

Mohlo by Vás zajímat

Související akce