Výstava děl čínských komiksových kreslířů

 
  • Výstava
  • Hlavní program
  • Partnerská spolupráce
03. 07. 10:00 - 04. 07. 17:00

Komiks je důležitým nositelem kultury. Je také populární formou literatury, která je všeobecně akceptovatelná pro celý svět. Díky této výstavě mohou i evropští čtenáři poznat velkolepost čínské komiksové kultury a směr jejího dalšího vývoje.

Výstava děl čínských komiksových kreslířů, která se bude konat v Plzni, napomůže rozšíření čínských komiksů do světa a přilákání zahraničních komiksů do Číny. Podpoří tím i dialog mezi čínskými a evropskými autory komiksů. Pro čínské komiksy jde o velký krok "ven do světa“.

Na výstavě budou ke zhlédnutí díla vhodná pro české čtenáře. Pro tuto výstavu jsou připraveny komiksy starších kreslířů, jako jsou Pang Bangben, Wang KeweiLi Kunwu, Nie Zongrui a mladších kreslířů, jako jsou Zhang Xiaoyu, Lu Ming, Golo, Wang He, Liu Wei, Yang Weilin, Zao Dao, Nie Jun a dalších 12 autorů, kteří již dříve představili svá díla v Evropě, a jejichž komiksy měly u evropských čtenářů velký ohlas. Celkem bude vystaveno 58 originálů, které budou k vidění v Evropě poprvé. Přes 10 děl od autorů Pang Bangben a Wang Kewei bylo vytvořeno již v letech 1979–1983, jsou tedy o to vzácnější.

Beijing Total Vision Ltd. se specializuje na vývoz autorských práv na komiksy. Od roku 2009 do současnosti byla tato společnost šestkrát vyhlášena klíčovou firmou pro vývoz kulturních děl. Total Vision spolupracuje s více než 10 nakladatelstvími a společnostmi specializujícími se na komiks v Evropě. Navázala spolupráci a obchodní vztahy s již více než 140 autory komiksů v Číně. V zahraničí publikovala více než 120 děl od 46 autorů komiksů. Od roku 2007 do roku zajistila více než 90 % vývozu čínských komiksů do Evropy. Hlavními vývozními zeměmi jsou Francie, Belgie, Švýcarsko, Německo, Velká Británie, Itálie, Dánsko, Španělsko, Portugalsko, Nizozemí, Brazílie, USA, Kanada, Argentina atd.

Vstup zdarma.