Živá ulice 2015: Za dveřmi je... divadlo!

 
  • Divadlo
  • Hlavní program

Mlýnská strouha

Zobrazit na mapě
13. 07. 09:00 - 19. 07. 13:15

Za dveřmi… je divadlo! První blok festivalu Živá ulice. 13. - 19.7. Mlýnská strouha /Inspiral Garden / DEPO2015.

Pouliční divadlo, klaunérie, nový cirkus, pohádky pro děti. Koncerty a site specific performance s provazochodcem. Soubory z Polska, Francie, Španělska a dalších zemí.
Ti nejlepší performeři z České republiky.Od 13. do 19. července se můžete těšit na několik představení denně. Do Plzně přijedou soubory z Polska, Francie či Španělska. Chybět nebudou ani tuzemští umělci. Hned první den se například v dětském představení Angelky a v představení pro dospělé Angel-y objeví Vanda Hybnerová s Lucií Kašiarovou. Do Plzně přijede také Anna Polívková a Iby Pop s projektem Aniby neřekla. Už tradičně nebude chybět žonglérské duo (bra)Tři v tricku, kteří tentokrát za doprovodu nejkrásnější české provazochodkyně promění Mlýnskou strouhu v Plovárnu. Ta na vás dýchne atmosférou časů minulých, kdy muži pečovali o své zdraví a tělesnou čistotu v říčních lázních.

Kromě pouličního divadla se mohou Plzeňané těšit také na site specific performance. „Unikátní německo-českou site specific performance Brána do Fantazie, která bude mít premiéru jen dva dny před Plzní, uvidí diváci v prostoru DEPO 2015. Nenechte si ujít známého provazochodce Olivera Zimmermanna ve spojení s V.O.S.A. Theatre ve středu 15. července,“ zve Jakub Vedral, ředitel festivalu. Kromě provazochodce se můžete těšit na dechberoucí samohyby a vysokou akrobacii. První blok festivalu Živá ulice ale není jen čistě divadelní.

Každý den už tradičně bude otevřený Inspiral Garden v Šafaříkových sadech, kde se můžete těšit na koncerty od 18.00 nebo 19.00 hodin.

Program prvního bloku Živé ulice najdete zde.

O autorech

ArtProm

ArtProm v čele s Jakubem Vedralem je jednou z mála společností, které se v České republice specializují na developement a realizaci kreativního obsahu eventů a kampaní. Skrze zastoupení světoznámých divadelních souborů jako jsou Divadlo Continuo, Teatr Novogo Fronta nebo V.O.S.A. Theatre si udržuje neustálý přehled a kreativní potenciál.

Plzeň 2015

Tento projekt finančně podpořila Plzeň 2015, o.p.s.

Související akce