Akoreacro: Klaxon

 
  • Divadlo
  • Hlavní program

 

Jádro francouzského souboru Akoreacro tvoří čtyři akrobaté, kteří přijedou do Plzně s představením Klaxon. Tento ansámbl není zvyklý tvořit pod jedním režisérem, ale každý z nich přispívá svým nápadem, názorem, myšlenkou a inspirací. Výsledný tvar představení pak ovlivňují i samotní diváci. Představení Klaxon nabízí divákům přehlídku velmi živé a rychlé akrobacie. Celý soubor létá vzduchem a někdy se jeho členové ocitají i v opravdu nebezpečné výšce. Připravte si rychlé oči. Na jevišti jde doslova o roj akrobatických čísel a kousků. Obrovská energie umělců je ještě podpořená živým hudebním doprovodem přímo na jevišti. V roce 2009 se cirkus totiž rozrostl o čtyři hudebníky, kterými jsou Guilhem Fontes, Boris Vassalucci, Guillaume Thiolliere a Mathieu Santa Cruz. Každý pochází z různých koutů Francie, někteří i z ciziny, z Itálie a Portugalska.

Akoreacro žije novým cirkusem už téměř deset let. Hravý a poměrně komplikovaný název souboru nic konkrétního sice neznamená, ale najdete tu narážky na pojmy jako accord (akord), corps (tělo) nebo accro (akrobat). Právě tato tři slova jsou podstatou celé jejich filosofie a umělecké tvorby.

Nakupte v Globusu na Košutce víc než za 1500 Kč a získáte možnost k jedné vstupence na Akoreacro získat druhou zdarma. Víc informací o akci získáte přímo v supermarketu.

► Představení je součástí Sezóny nového cirkusu.

Termíny představení: 10.11. (19:00), 11.11. (19:00), 13.11. (19:00), 14.11. (17:00), 15.11. (17:00)

O autorech

Plzeň 2015, o.p.s.

organizační tým projektu

Tento projekt připravil organizační tým projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015