18. Mezinárodní folklorní festival CIOFF® Plzeň 2014

 
  • Hudba
  • Ostatní
  • Partnerská spolupráce

Smetanovy sady

Zobrazit na mapě
15. 06. 15:00

Letošní ročník se koná jako každý rok druhý červnový víkend, tedy ve dnech 11. – 15. 6. Přivítá v Plzni opět jak české, tak zahraniční soubory. Z českých se představí samozřejmě organizátor festival Soubor písní a tanců Jiskra Plzeň, dále soubory Mladina z Plzně, Nisanka z Jablonce, Konrádyho dudácká muzika z Domažlic, Old Stars Hradišťan z Uherského Hradiště. Ze zahraničí přivítáme soubory ze slovenských Košic a polského Krakova, tedy z měst, která nesla, stejně jako Plzeň titul EHMK. Z exotičtějších destinací dorazí hosté z Makedonie, Indonésie, Černé hory a Gruzie. Náš festival samozřejmě nezapomíná ani na nejmenší muzikanty a tanečníky, kterým je vyhrazen celý samostatný program v neděli.

Novinkou bude letos pro veřejnost otevřená sobotní taneční dílna ve Smetanových sadech, kde si každý bude moct na vlastní kůži vyzkoušet rozmanitost folkloru pod vedením jednotlivých souborů.

 

O festivalu

Mezinárodní folklorní festival CIOFF® Plzeň je od roku 1997 místem setkávání milovníků folkloru a lidového umění, kterého se každým rokem účastní kolem dvaceti dospělých i dětských folklorních souborů z celé České republiky a zahraničí včetně hostů z exotických míst světa. Od roku 2008 je festival řádným členem prestižní celosvětové organizace CIOFF® působící v rámci UNESCO.

Hlavním organizátorem je Plzeňská folklorní scéna, z.s. společně se Souborem písní a tanců Jiskra Plzeň. Mezinárodní folklorní festival CIOFF® Plzeň byl jako tradiční plzeňská kulturní akce součástí kandidatury Plzně na titul Evropské hlavní město kultury 2015 a také po získání titulu úzce spolupracuje s organizačním štábem společnosti Plzeň 2015. Důležitými partnery jsou město Plzeň, Plzeňský kraj, Nadace 700 let města Plzně, Ministerstvo kultury ČR, Folklorní sdružení ČR, Český rozhlas, Plzeňský Prazdroj a Hotel Ibis Plzeň. Tradičně se festival koná pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje, primátora města Plzně a starosty městského obvodu Plzeň 3.

Bližší informace naleznete zde.

Foto / video

O autorech

Plzeňská folklorní scéna, z.s.

Organizátor 18. Mezinárodního folklorního festivalu CIOFF Plzeň 2014.

Plzeň 2015

Tento projekt finančně podpořila Plzeň 2015, o.p.s.

Mohlo by Vás zajímat