Den architektury: zapůjčení koloběžky k světu

 
  • Ostatní
  • Hlavní program
05. 10. 12:00

Půjčovna koloběžek v rámci projektu Koloběžky k světu

Plzeňský den architektury vám ve spolupráci s Koloběžkami k světu nabízí unikátní způsob výletu po plzeňské architektuře! V neděli 5. 10. 2014 si můžete na celé odpoledne zapůjčit koloběžku a zpestřit si tak návštěvy interiérů aktivním pohybem. Koloběžky si je možné vyzvednout od 12:00 hodin na náměstí Republiky u Meeting pointu a před Slovanskou radnicí. Vrácení probíhá do 18:00 hodin. Stanoviště na náměstí Republiky se v 15:30 zavře a přesune k Domu hudby (Husova 30, Plzeň), kde bude možné koloběžky vracet mezi 17.00 a 18.00. V Domě hudby se od 17.30 koná závěrečná veřejná beseda s architekty. Během ní se dozvíte, jak se žije a pracuje v architektonicky kvalitních domech, jak může vypadat moderní stavba nebo proč usilovat o kvalitní architekturu.

S koloběžkou si můžete zajet i na naši partnerskou akci Slavnosti jablek v Zapomenuté zahradě, která je podpořena v rámci programu Pěstuj prostor (více zde), jen ji musíte vrátit zpět do 18.00 hodin.

Zapůjčení koloběžek vám při registraci předem (do půlnoci 3. 10.) nabízíme za skvělou cenu 80 Kč / celé odpoledne (platí se na místě). Z důvodu omezeného počtu koloběžek doporučujeme registrovat se co nejdříve. Pokud jste si Koloběžku k světu ještě nikdy nepůjčovali, budete potřebovat průkaz totožnosti a kartu s čipem (např. Plzeňskou kartu, JIS, In-kartu apod.)

O autorech

Plzeň 2015, o.p.s.

organizační tým projektu

Tento projekt připravil organizační tým projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015

Kruh, o. s.

Občanské sdružení Kruh se věnuje propagaci architektury. Vzniklo jako dobrovolný spolek studentů pražské Akademie výtvarných umění na Škole architektury v roce 2001, v reakci na nedostatek informací o současné architektuře. Hlavním cílem projektu Kruh je pokusit se veřejnosti představit kvalitní a současnou architekturu, otevřít ji pro smysluplnou diskusi a umožnit dialogy mezi autory a obyvateli měst a obcí.

K světu.

Občanské sdružení k světu. oživuje veřejný prostor a dává mu nový smysl, umožňuje tvůrčím lidem realizovat své sny. Je organizátorem mnoha akcí v Plzni, například PechaKucha Plzeň, Parking Day Plzeň a Kontejnery 2013.