Město v pohybu - Slet Sokolů

 
  • Ostatní
  • Hlavní program

náměstí Republiky

Zobrazit na mapě
27. 06. 17:00 - 28. 06. 17:00

Ve dnech 27.-28. června se můžete spolu s desítkami Sokolů zapojit do projektu „Plzeňské slavnosti pohybu“, který přihlásila Sokolská župa Plzeňská do projektu Evropského hlavního města kultury s myšlenkou propojit kulturu s pohybovými aktivitami. Součástí bude nejen účast v pódiových a stadiónových skladbách, ale i bohatý kulturní program v různých částech města. „Usilujeme o to, aby se Plzeňské slavnosti pohybu staly propagací sportu pro všechny od rekreačních forem a aktivit až po vrcholový sport. Chceme veřejnosti přiblížit a ukázat nejen naší činnost, ale i zdravý životní styl,“ zve náčelník župy Pavel Strejček.

Program začíná v pátek 26. 6. v Amfiteátru Lochotín stužkováním praporů, ukázkami pohybových skladeb a zakončí koncertem operní pěvkyně  Evy Urbanové a Petra Dvorského. V sobotu se pak můžete po celý den přijít podívat na náměstí Republiky na pohybová cvičení a večer na zimní stadion, kde proběhne přehlídka více než deseti pohybových hromadných skladeb včetně vystoupení sportovců sportovní gymnastiky, badmintonu, šermu, fotbalu, florbalu a dalších. Večer vyvrcholí moderní taneční choreografií Petera Jaška na originální hudbu. V neděli si pak zájemci ověří vlastní fyzickou zdatnost na náměstí pod vedením zkušených cvičitelek a cvičitelů, či na cyklovýletě mezi vrchy Krkavec, Chlum a Radyně. U Tyršova mostu v Doudlevcích proběhne odhalení znovuobnovené desky Miroslava Tyrše.

Program:
26. 6. pátek    
- Amfiteátr Lochotín 19:00 hod. - 22:00 hod.: slavnostní zahájení akce “Plzeňské slavnosti pohybu“, stužkování praporů (představitelé města, primátor, hejtman), pozvánka na  večerní komponovaný program v Home Monitoring Aréně – ukázky dvou pohybových skladeb. Slavnostní zahájení bude pokračovat koncertem operní pěvkyně  Evy Urbanové a Petra Dvorského

27.6. sobota  
- náměstí Republiky 10:00 hod – 18:00 hod.: pódiová a sportovní vystoupení, ukázky pohybových pódiových skladeb a  cvičení.
- zimní stadión  Home Monitoring Aréna Plzeň 20:00 hod.: přehlídka hromadných pohybových skladeb - komponovaný večerní program. Vystoupí deset hromadných pohybových skladeb a  jedna skladba zaměřená na sporty – společné vystoupení sportovců sportovní gymnastiky, badmintonu, šermu, fotbalu, florbalu apod.                                               

28.6. neděle  
- náměstí Republiky 10:00-15:00hod.: pod vedením zkušených cvičitelek a cvičitelů cvičení pro veřejnost; jednoty  SŽP  - na pódiu - ukázky cvičení+ ( stanoviště, hry pro děti, šlapadla, testování sportovní kondice (zdatnosti), ukázky sportů - strettbal,  florbal apod. s cílem  zapojit veřejnost do našich pohybových a sportovních aktiv            
- Tyršův most Plzeň Doudlevce  10:00 hod.– Slavnostní odhalení znovuobnovené desky  Miroslava  Tyrše
- cyklovýlet „Tři vrcholy v sedle“ - Krkavec, Chlum, Radyně
- prohlídka  katedrály sv. Bartoloměje,  návštěvy muzeí, ZOO aj. dle samostatného výběru 

Ilustrační foto: www.sokol.eu