Pilsen Busking Fest 2014

 
  • Festivaly
  • Hlavní program
20. 09. - 26. 09.

Festival nemá na západě Čech obdoby a jeho letošní ročník tak proběhne v Plzni vůbec poprvé. Na své si při každodenní produkci přijdou zejména milovníci pouličního umění, ale i běžní obyvatelé města a turisté. K vidění a poslechu se můžete těšit na pouliční hudebníky, divadelníky, kejklíře stejně jako na malíře, karikaturisty a sochaře. Pro umělce a to i ty ostřílené neexistuje snad větší výzvy než přímá konfrontace jejich umění s návštěvníky přímo na ulici. 

Celý festival začíná 20.9. v sobotu a tahákem dne bude koncert v Pohoda Music Clubu, kde vystoupí Zero Absolu z Francie, Jelly Belly ze Slovenska a Slezské Planety. Festival bude postupně gradovat a vyvrcholí v pátek 26.9. křestem nového CD známé plzeňské buskingové skupiny FRAJARA*PUTIKA.

Na umělce všeho druhu se můžete těšit v ulicích Americká, Martinská, Bedřicha Smetany a ve Smetanových Sadech. V Kopeckého Sadech pak bude v provozu kontaktní místo s krytým podiem bez podia. Nebude tak žádný výškový rozdíl mezi buskerem a publikem jak to má správně být. Každý návštěvník pak bude moci příspěvkem do klobouku ohodnotit výkon každého z vystupujících.

Můžete se těšit na:

Frajara*Putika, Divadlo Arte della Tlampač, Debbi Love, Zero Absolu (Fr), Planety, Hynek Kočí, 27, Tomáš J Holý, Hynek Kočí Zenový čaj, Žongléros, Yedhaki:Nautika, Honza Vlažný, Kejklíř Slávek, Tucetkulí!, Kabaret Kajbar, Josef Fojta, Praguematique, Flaškinet, Jelly Belly (SVK), DJ Lidu, Girl Therapy , Free Time – divadlo, Maebh – divadlo, esoasisi, Hippy Hou, Profesor Ikebara, Šrája, Franz a mnoho dalších!

VÝZVA PRO ZÁJEMCE:
I přes cca 30 potvrzených umělců, line-up ještě není uzavřený, takže kdokoliv by měl zájem vystoupit, má dveře otevřené! Zájemci o účast, podporovatelé a dobrovolníci účasti na festivalu se stále mohou přihlásit na busking.plzen@seznam.cz nebo busking.plzen@gmail.com. 

Více informací na www.buskingfest.cz a na facebookové události:

https://www.facebook.com/events/699280483473982/?source=1

Festival je otevřen všem, kteří mají kulturního ducha a dokáží ocenit kvalitu. Budeme rádi, když vás přijde co nejvíce a dáte tak smysl konání tohoto u nás zatím nepříliš rozšířenému druhu prezentace umění i do budoucna.  

Akci pořádá spolek Perpetuum za významné podpory Tullamore Dew, Plzeň 2015 o.p.s., Místní Borci a Music Clubu Pohoda.

Foto / video

O autorech

Plzeň 2015 Evropské hlavní město kultury

 

Plzeň 2015 je hrdým partnerem tohoto projektu.

Mohlo by Vás zajímat