Sám mezi lidmi

 
  • Divadlo
  • Hlavní program
19. 04. 19:00

Divadelní představení, které vzniklo jako výstup z dramatické dílny pořádané Plzní 2015 v rámci programu Chaloupka strýčka Toma.

V ČR žije mnoho cizinců, kteří sem přijeli z nejrůznějších důvodů, ať už za vidinou lepšího výdělku nebo na studia nebo z obyčejné touhy cestovat. O tom, co zde prožívají, jaké rozdíly kultur pociťují, do jaké míry musí překonávat předsudky nebo problémy s úřady, jaké to je, cítit se vykořeněný a jakou cenu mají nově navázané vztahy, vypráví divadelní projekt Sám mezi lidmi.

S nápadem přišla herečka, divadelní lektorka a autorka Blanka Josephová - Luňáková a nabídla ho organizačnímu týmu Plzně 2015 jako součást multikulturního projektu Chaloupka strýčka Toma, který se podobným tématem zabývá. Herečka se nechala inspirovat knížkou „Když hodiny padaly z věže“ Věry Linhartové, ve které jsou vylíčeny skutečné příběhy žen Ukrajinek žijících v ČR. „Chtěla jsem něco podobného vytvořit na jevišti“, říká Blanka Josephová - Luňáková. „Do projektu se mi přihlásilo osm neherců z Ukrajiny, Běloruska a Ruska, kteří byli ochotni vyprávět o svém životě a souhlasili i s tím, že sami sebe ztvární v představení.“ Lektorka, která na vlastní kůži poznala, jaké je to začínat v cizí zemi, se rozhodla účinkovat společně s ostatními, a tím je podpořit.

Premiéra hry: 1. 3. 2015, reprízy 19.4., 10. 5. a 17. 5. 2015 v KD Peklo

Foto / video

O autorech

Plzeň 2015, o.p.s.

organizační tým projektu

Tento projekt připravil organizační tým projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015

Související akce