Šangri-la: Hledání ztraceného ráje

 
  • Výstava
  • Partnerská spolupráce

Západočeské muzeum

Zobrazit na mapě
23. 05. 12:00 - 01. 02.

Výstava cestovatele Rudolfa Švaříčka je největší autorskou výstavou toho druhu ve Střední Evropě. Představuje magickou cestu za bájným údolím věčného štěstí ŠANGRI-LA, skrytým „někde v Himálaji“. Podává komplexní přehled o čtyřech zemích: o NepáluTibetu,Bhútánu a Indii.

Zážitkové instalace provází stovky velkoplošných fotografií instalovaných moderně i netradičně a tisíce cenných sbírkových předmětů. Vše je zabalené do poutavého příběhu, který příjemně unáší expozicí. Jako byste unikátní místa navštívili ve skutečnosti... Je zajímavá pro návštěvníky všech věkových kategorií se zájmy o kulturu, přírodu, fotografování, aktivní prožití života... Obrovský ohlas má u škol.

Užijte si exotiku, svět plný barev, historii, geografické exkurze, romantiku i perličky, informace a zamyšlení o vzdálených zemích.

Více informací o výstavě zde

Foto / video

O autorech

Západočeské muzeum v Plzni

Západočeské muzeum v Plzni bylo založeno v roce 1878 a patří k největším muzejním ústavům v ČR. Ve svých sbírkách uchovává přes 2 miliony předmětů ze všech oblastí vývoje přírody a společnosti. Kromě sbírkotvorné a vědecko-výzkumné práce vykazuje také rozsáhlou ediční činnost. Západočeské muzeum v Plzni tvoří tyto objekty: Hlavní budova, Národopisné muzeum Plzeňska, Muzeum loutek, Muzeum církevního umění plzeňské diecéze a Muzeum Dr. Šimona Adlera. Muzeum pořádá výstavy, přednášky, doprovodné programy, tvůrčí dílny, odborné semináře a konference.

Plzeň 2015

Tento projekt finančně podpořila Plzeň 2015, o.p.s.

Mohlo by Vás zajímat