Nová Techmania láká nejen do 3D planetária

31.03.

28. března se otevřelo nově zrekonstruované science centrum Techmania s nabídkou zábavně podané vědy a techniky, prvního 3D planetária v České republice, interaktivních expozic i laboratoří, show a workshopů.  Návštěvníci Techmanie se v hlavní budově science centra setkají s novými expozicemi Obnovitelné zdroje energie či Člověk a zvíře. Vyzkoušet si mohou i šedesátku tradičních exponátů zaměřených na fyzikální jevy v expozici Edutorium, v novém lesku se představuje kontroverzní plastika Davida Černého Entropa. Science center rovněž nabízí špičkově vybavené laboratoře pro školy i veřejnost. Od dubna Techmania zpřístupňuje program ve zcela nových fyzikálních, chemických a biologických laboratořích.


Projekt Techmanie se začal formovat v roce 2006, kdy jej založila Západočeská univerzita v Plzni a společnosti Škoda Investment. Mezi lety 2008 – 2013 oslovila Techmania svými aktivitami na podporu technických a přírodovědných oborů 300 000 návštěvníků, kteří prošli expozicemi na ploše 3000 m2. Od listopadu 2013 je v areálu Techmanie přístupné první 3D Planetárium v ČR, od konce března pak hlavní budova science center. Otevířeno je denně. Více viz www.techmania.cz

 

Při otevření nově zrekonstruované Techmanie zorganizovala Plzeň 2015 se studenty FUD ZČU skečbetl. Co to skečbetl je? Illustrátorský souboj v živé digitální malbě na určité téma a v omezeném časovém limitu. Trieu Phi Long, Filip Štorch a Jan Kocour měli daná 3 témata: Škoda Transformers, průmyslová revoluce a vzdušná lokomotiva.