Plzeňské rodinné fotoalbum hledá obrázky z každodenního života

05.12.

Nahlédněte do života Plzeňanů - ať už toho současného nebo do dob minulých. Až do června 2015 můžete posílat své rodinné fotografické podklady. Z výběru pak vzniknou příští rok dvě velké výstavy v industriálním prostoru DEPA 2015. 

„Nejde nám o umělecké snímky, ale o obrázky z každodenního života. Plzeňské rodinné fotoalbum nabízí možnost vytvořit ‚společné album z našich alb‘, společný obrázek města Plzně. Nejdůležitější při výběru je síla samotné fotografie a to, jak přispěje k definování specifických životních příběhů a aktivit Plzeňanů,“ říká k výběru fotografií Kristýna Jirátová, manažerka pro komunitní umění Plzně 2015.

Webová galerie www.fotoalbum.skrytemesto.cz bude rozdělena do tří hlavních kategorií: Krajina, Portréty a Aktivity. Podle charakteru zasílaných fotografií se pak budou tvořit další podkategorie. Fotografie ze života v Plzni začnou být do webové galerie umisťovány v průběhu prosince, již nyní je ale možné snímky posílat na email fotoalbum@plzen2015.cz.

V současné době spolupracuje tým Skrytého města s antropologem Petrem Janečkem a studenty Filozofické fakulty ZČU, s nimiž pořádá workshopy pro školy, domovy seniorů a pro veřejnost. „Nabízíme tak každému zájemci pomoc s výběrem fotografií, se skenováním, psaním textů apod. Pravidelná setkání budeme pořádat od ledna 2015 v pobočkách Knihovny města Plzně, kde také bude možnost po celou dobu projektu skenovat a ukládat fotografie přímo na webovou galerii,“ upozorňuje Kristýna Jirátová.

Z vybraných fotografií vzniknou v příštím roce dvě velké výstavy v industriálním prostoru DEPA 2015 v Presslově ulici.

V průběhu první výstavy, která bude v DEPU zahájena 16. dubna 2015, budou mít zájemci také možnost prezentovat vlastní fotografie či diapozitivy na pravidelných diashow „Fotky ze šuplíku“. Uskuteční se i  mikrovýstavy na různých místech po celém městě.

Tým Skrytého města Plzeň 2015 spolupracuje na výstavách s francouzským kurátorem Jean-Pierre Moulèresem, jehož obdobný projekt přilákal v minulém roce do Marseille stovky tisíc návštěvníků.