Porota Pěstuj prostor vybrala nejzajímavější nápady

18.02.

Odborná porota projektu Pěstuj prostor vybrala z více než stovky podnětů ty nejzajímavější nápady, které dostanou šanci na realizaci. Vyhlášení se zúčastnilo přes osmdesát návštěvníků, kteří tři hodiny diskutovali o proměnách veřejného prostoru v Plzni. Které návrhy Plzeň 2015 podpoří?


 

„Naším záměrem je, aby se lidé s námi podělili o nápady, jak vylepšit prostředí, ve kterém žijí. Část podnětů z 1. ročníku už se podařilo uskutečnit, například se za přispění dobrovolníků z celého světa a občanského sdružení Envic zušlechtila Zapomenutá zahrada poblíž Boleveckých kolejí. Jsme rádi, že i ve 2. ročníku se objevily velmi podnětné a mnohdy originální myšlenky,“ říká Marek Sivák ze společnosti Plzeň 2015, který má program Pěstuj prostor nastarosti.


Pro jaké podněty hlasovala porota?

Hledám podporu pro svůj projekt (podáno 20 podnětů)
111    Kavárna s půjčovnou loděk
148    Almara překvapení
149    Křížky a vetřelci
156    Rozkvetlá Plzeň 
161    Zelená zastávka
164    Skautské údolí
182    Kultivace pramenů na Roudné

Uskutečněme to spolu (podáno 19 podnětů)
105    Ostrůvek s majákem v plzeňském moři
113    Oživení Husova náměstí
128    Otevřené centrum
140    Plácek za domem
143    Alej pod Chlumem

Mám nápad (podáno 63 podnětů)
89    Tržiště
96    Mapa neoficiálních cyklotras
97    Papírenský park lidem a dětem
100  Zprůchodnění okolí Františkánského kláštera
120  Bolevecký statek - jak oživit jedinečnou památku?
122  Chybějící schod do vody
127  Betonová skvrna Skvrňan
146  Radbuza-levý břeh
152  Saský most
160  Křížek v Zátiší

Pěstuj prostor je hlavním komunitním programem společnosti Plzeň 2015, o.p.s. zaměřeným na veřejný prostor. Program se skládá z několika částí: vzdělávací části (semináře, přednášky, výstavy), realizační části (realizace podnětů, workshopy, workcampy) a otevřené výzvy pro malé změny v plzeňském veřejném prostoru, jejímž smyslem je zapojit občany do zlepšování města Plzně. Výzva běží průběžně a jednou za rok proběhne vyhodnocení shromážděných podnětů. Součástí výzvy je nabídka grantové podpory těm projektům, jejichž předkladatelé mají zájem je realizovat. V rámci programu se podařilo v loňském roce zrealizovat 32 akcí pro veřejnost, kterých se zúčastnilo přes 1300 návštěvníků.

Víc informací o projektu naleznete zde.