Svoláváme posádky na zahájení!

14.04.

Patříte mezi nadšence, kteří vyhledávají dobrodružství a nechávají se vlákat do ojedinělého zážitku a třeba i do divokých vod své fantazie? Nebojíte se vyrobit si s partou spolužáků nebo kamarádů vlastní loď či koráb, vytvořit posádku, napnout plachty a „vplout” do ulic města za společným zážitkem? Pak je dobře, že vás zvědavost zavedla až sem. 

Slavnostní otevření projektu Plzeň 2015 - Evropské hlavní město kultury se uskuteční v sobotu 17. ledna 2015. A nabízí vám možnost zapojit se do průvodů, které budou ten den protékat ulicemi Plzně směrem k náměstí Republiky. Aby zaplavily a naplnily výjimečný prostor mezi fasádami starých domů, katedrálou, anděly, obrazy, hudbou a zvony. A aby nám všem námořníkům a posádkám daly možnost vplout na náměstí a stát se součástí společného zážitku, který otevře rok kultury 2015.

„Okamžik zahájení má několik fází. V první z nich se budou obyvatelé i návštěvníci scházet do středu města pěti průvody inspirovanými vším, co v sobě Plzeň, její okolí a kraj skrývají. Pět průvodů nejen symbolizuje pět řek, na jejichž soutoku město leží, či pět základních témat celého projektu, ale především nabízí možnost představit pestrost zájmů, činností a aktivit města, kraje a jeho obyvatel,“ líčí kapitán zahájení Petr Forman.

Vydejte se společně s námi na jedinečnou plavbu Plzní!

Pokud máte zájem zapojit se, pište kapitánovi na email zahajeni@plzen2015.cz.

Ahoj!