Tři mušketýři vyrazí do kina

16.07.

Představení Tří mušketýrů v rámci festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem se bude v sobotu vysílat do deseti kin po celé České republice. Zajděte si na divadlo do kina! 

„Již od počátku jsme dostávali nabídky na klasické divadelní zájezdy. Jejich realizace se ovšem ukázala být technicky, časově a finančně náročná, navíc se značnými uměleckými ústupky. S rozšířením technologií internetu a videa a s příchodem fenoménu přímého přenosu se objevil nový způsob, jak našim potencionálním divákům jedinečný zážitek letní divadelní inscenace zprostředkovat,“ říká k myšlence přímého přenosu jeden ze zakladatelů Divadelního léta, herec a režisér Vilém Dubnička.

Tři mušketýři se divákům představili premiérově již loni. V úspěšné inscenaci vystupuje například Jan Přeučil v roli kardinála Richelieu, či Kristýna Leichtová jako Mylady. Nerozlučné tři mušketýry hrají Viktor Limr, Jan Teplý a Radek Valenta. Na jevišti se nejen hraje, ale i zpívá a tančí či šermuje.

„V Plzni bude inscenace snímána televizním štábem prostřednictvím pěti kamer. Záznam bude v přenosovém voze online stříhán a přímo z náměstí distribuován pomocí internetového streamingu. V podstatě jde o klasický přímý přenos, ale vzhledem k tomu, že se jedná o divadelní představení pod širým nebem, je přece jen trochu specifický. Oproti běžnému přenosu v divadle jsou zde podstatně náročnější podmínky co se týče světel i zvuku. Jsme nicméně přesvědčeni, že se tradičně skvělou atmosféru plzeňského náměstí podaří takto přenést i do ostatních měst,“ vysvětluje Jan Příhoda, který má celý přenos na starosti.

Kde všude se na Tři mušketýry můžete těšit?

Přímý přenos 19. 7. 20:15                                             
Rýmařov Středisko volného času Rýmařov, Kino Rýmařov
Dvůr Králové n/L Kino Svět
Semily Kino Jitřenka Semily
Zlín Golden Apple Cinema, a.s.
Horšovský Týn  
Praha Divadlo Ponec Praha
Nový Bor Kultura Nový Bor s.r.o.
Sušice Sušické kulturní centrum
Ze záznamu  
23.7. Děčín Kino Sněžník
20.8. Zábřeh Kino Retro
20.9. Praha-Radotín Kino Radotín
Kolín Kino Kolín

 

„Přímý přenos má veliký potenciál, jak zviditelnit Plzeň po celé republice. Divákům z jiných měst chceme zprostředkovat nejen představení, ale i jeho celkovou atmosféru a představit jim i město, festival Divadelní léto a také Evropské hlavní město kultury Plzeň 2015, které se na přenosu významně finančně podílí,“ popisuje Vilém Dubnička. Více informací najdete zde.