Velikonoční zajíček na PSiRC zdarma!

02.04.

Zpestřete si Velikonoce návštěvou novocirkusového představení v DEPO2015. Na katalánský soubor PSiRC můžete o víkendu vyrazit ve dvou a vzít třetího zdarma! Speciální velikonoční vstupenky získáte v Meeting Pointu na náměstí Republiky. 

„V rámci sezony nového cirkusu ukazujeme pestrost tohoto žánru – po vtipné one-man show švýcarského provazochodce Davida Dimitriho a téměř divadelním vystoupení francouzských souborů Cirque Trottola a Petit Théâtre Baraque je toto perfektní ukázka toho, jak s minimem rekvizit, jen za pomoci práce s tělem a fantazií dokážou výborní akrobaté udělat hodinové fascinující představení. V tom, co dělají, jsou jedni z nejlepších. Lehkost a cit, s jakými překonává tato katalánská trojice performerů i ta nejnáročnější akrobatická čísla, sledujete se zatajeným dechem,“ popisuje umělecký šéf Plzně 2015 Petr Forman.

Soubor PSiRC vznikl v březnu roku 2011 v Barceloně ve složení Wanja Kahlert, Adria Montaña a Anna Pascual Fernandez. Představení Acrometria stojí na vizuální poezii založené na práci s objekty a náročných technikách jako jsou žonglování, akrobacie, hudba a tanec. Zároveň dokládá pravdivost rčení, že v jednoduchosti je síla, ale přitom se vyznačuje se lehkostí, s jakou se akrobaté pouští do složitých a propracovaných artistických čísel. Umělci se řídí mottem „Cítím, tedy jsem“ a pokouší se na jevišti ztělesnit sen, který se ukrývá v každém z jejich členů. „Acrometria je prostor, kde se tři lidé ocitnou v pasti - opuštěni světem, realitou, aniž ví, zda a kdy budou moci uniknout. Mezi nimi vznikají nové vztahy, nový jazyk,” uvádí samotný soubor. Představení se uskuteční v netradičním prostoru DEPO2015, kam se velmi dobře hodí. Soubor nevystupuje v cirkusovém stanu, představení Acrometria vzniklo v industriálním prostoru bývalé továrny: „Když se podíváte na fotografie našeho vystoupení, zjistíte, jsou to velmi podobná místa – přesně takové místo nás inspirovalo při vytváření Acrometria. V našich představách se děj toho představení právě v takovém prostředí odehrává,“ vysvětluje jeden  

Běžné vstupenky koupíte v sítích Eventim a Plzeňská vstupenka.