VIDEO: Mladý ateliér nechce proplouvat

18.09.

Po prvním ročníku jsme se rozhodli změnit naše působení na škole. Nechtěli jsme jen proplouvat, rozhodli jsme se, že se naučíme co nejvíce, že do toho šlápneme. Založili jsme Mladý ateliér a jsme tady už 3. rok. Mladý ateliér je jízda, je to zkušenost, je to škola ve škole, je to injekce adrenalinu, s kterou se pouštíme střemhlav naším studiem, narážíme do zdi, abychom se pak mohli podělit o naše zážitky s ostatními. Užíváme si, padáme a opět se zvedáme, chybujeme, učíme se. 

Mladý ateliér je nezávislé kreativní studio založené studenty Fakulty Designu a umění na jejíž půdě také působí. Jsme skupina studentů, kteří se rozhodli dělat něco víc, kteří se rozhodli riskovat, aby získali co nejvíc zkušeností a vědomostí. Střídáme si pozice, které máme vypsané podle těch skutečných pozic v agenturách a studiích. Každý člen Mladého ateliéru má tak skvělou možnost si vyzkoušet, jaké to je být accountem, jaké to je být designérem, kterému jde po hlavě přísný projekťák, jaké to je být art directorem a mít to všechno na starosti nebo třeba jaké to je se starat o PR ateliéru a New biz. 

Jedeme na dřeň a chceme vytvořit platformu, která na škole zůstane ikdyž my už tam nebudeme.  V Mladém ateliéru děláme nábor každý rok a chceme tak vybudovat systém, kdy se budou pozice mezi studenty dědit a už žádný student nebude mít problém co po škole. Nesežere je nové pracovní prostředí, protože už dávno v tom prostředí budou a budou se v něm umět velice dobře pohybovat. 

A protože nás to baví, tento rok se do toho obujeme ještě více a budeme si pořádat různé workshopy a přemýšlet jak můžeme být prospěšní i vám, vám všem.  Baví nás chybovat, protože není lepší školy, než školy života. 

Buďte s námi na facebooku, držte nám palce a budujme lepší vzdělávání, akčnější životy nás všech.

https://www.facebook.com/Mladyatelier

http://mladyatelier.tumblr.com/

Za Mladý ateliér Petr Rubáček

 

Další podobné projekty hledejte a podporujte na www.everfund.cz.

Foto: Michal Šeba