Víkendová linka historického autobusu v září propojí největší plzeňské turistické atrakce

03.09.

Každou zářijovou sobotu a neděli budou moci turisté i Plzeňané využít speciální linku historického autobusu, která jim usnadní cestu mezi jednotlivými turistickými cíli.  Snadno se tak z centrálního náměstí Republiky, kde navíc bude stát jeden z největších kolotočů na světě pro děti i dospělé Le Manège Carré Sénart, dostanou do zoologické zahrady, na nádvoří plzeňského pivovaru nebo do Techmania Science Center. K jízdence navíc cestující získají slevu na další zážitky. 

Červený historický autobus Škoda 706 RTO vyjede každou sobotu a neděli v září do plzeňských ulic, aby výletníkům usnadnil přesun mezi jednotlivými turistickými cíli. Jízda historickým autobusem je navíc zážitek sám o sobě. „Jedná se o pilotní projekt.  Pokud se osvědčí, není vyloučené, že něco podobného připravíme v roce 2015 pro celou turistickou sezonu,“ vysvětluje Zuzana Smotlachová, ředitelka organizace Plzeň – TURISMUS. 

Za jednorázové jízdné cestující zaplatí 30 korun, za snížené pro děti od 6 do 15 let, důchodce a ZTP 20 korun. Děti do šesti let se svezou zdarma. Spolu s jízdenkou získá každý cestující 50% slevu do muzea Patton Memorial Pilsen a 50% slevu na jednu jízdu na velkolepém kolotoči Le Manège Carreé Senart, který bude v provozu každý den kromě pondělků od 5. září do 2. listopadu.  „Využít lze také desetiprocentní slevu při návštěvě zoologické zahrady, plzeňských pivovarů Prazdroj a Gambrinus, Pivovarského muzea nebo Plzeňského historického podzemí. Spolu s jízdenkou tak cestující získává jakousi slevovou kartu, která mu zpříjemní další pobyt ve městě,“ doplňuje Zuzana Smotlachová. Slevu na návštěvu jednotlivých turistických cílů lze využít do konce září.

První linka vyjíždí po jedenácté hodině z náměstí Republiky. Poslední odpolední spoj vyráží po šesté hodině z Techmanie.  Cestou z historického centra do pivovaru autobus zastavuje také na hlavním vlakovém nádraží.  Kromě zastávek Hlavní nádraží a Náměstí Republiky, kde bude autobus zastavovat na autobusových zastávkách MHD, vzniknou na nádvoří pivovaru, před zoologickou zahradou a Techmanií dočasné zastávky s přenosnými označníky.

Bližší informace, včetně jízdního řádu historického autobusu, jsou dostupné na turistických webových stránkách města www.visitplzen.eu

Akci připravuje městská příspěvková organizace Plzeň – TURISMUS ve spolupráci s Plzeňskými městskými dopravními podniky. Partnery jsou Plzeňský Prazdroj, Zoologická a botanická zahrada města Plzně, společnost Plzeň 2015 a Techmania Science Center.