Zúčastněte se soutěže EU vlajka z Plzně

13.08.

Jonmar van Vlijmen je holandský umělec, který se dlouhodobě věnuje evropské identitě. V roce 2014 získal cenu Evropské unie za návrh dekonstrukce vlajky EU. Jonmar je iniciátorem projektu Office O.N.E. – Office for New Europeanism (Úřad nového evropanství). Tento mobilní úřad se zjevuje na různých místech Evropy a prostřednictvím rozhovorů s občany zjišťuje, zda v jejích srdcích existuje něco jako evropská identita. Po mnoha jiných městech doputoval úřad v červenci 2014 Office O.N.E. do Plzně, aby prozkoumal český pohled na evropskou identitu po 10 letech členství České republiky v EU.


V dočasný úřad Evropské Unie pro evropského úředníka budoucnosti se na toto léto proměnila plzeňská galerie Vestředu. Jonmar van Vlijmen zve běžné občany i odborníky z Plzně ke společnému zkoumání českého pohledu na evropskou identitu. Úřad/galerie má otevřené dveře každou středu v srpnu a září od 13.00 do 20.00 hodin. Jonmar si pro vás navíc v rámci své umělecké stáže nachystal soutěž nesoucí název „EU vlajka z Plzně“, která slibuje i nemalou finanční odměnu!

 

Soutěž „EU vlajka z Plzně“

Současná vlajka EU, kterou tvoří 12 zlatých hvězd na modrém pozadí, byla navržena v 50. letech 20. století. V posledních 60 letech ovšem společnost prošla mnoha změnami. Mnoho kultur žije a pracuje společně na relativně malém prostoru. Jaký význam má toto dynamické společenství kultur, jazyků a tradic pro evropskou identitu? Jak Evropu vnímají Češi? A jak se to dá vyjádřit obrazem?

 

Podmínky:

Velikost: A5 (15 cm x 21 cm)
Formát: malba, kresba, báseň, koláž, fotografie, ilustrace, popusťte uzdu své představivosti!

 

Na svých návrzích můžete pracovat v galerii Vestředu každou středu od 13 do 20 hodin. Office O.N.E. vám k tvorbě poskytne základní materiál.

 

Adresa:

Martinská 3, Plzeň.
Své návrhy můžete také osobně doručit do galerie nebo zaslat elektronicky na adresu: info@jonmarvanvlijmen.com. Připojte krátký popis svého návrhu a nezapomeňte uvést své jméno, věk, (povolání), emailovou adresu a telefonní číslo.

 

Termín:

10. září 2014

 

Všechny návrhy budou vystaveny v galerii Vestředu.
Nejlepší návrh vybraný zvláštní porotou se dostane na obálku publikace o evropské identitě, která bude distribuována po celé Evropě, a získá cenu v hodnotě 100 euro / 2500 Kč, kterou do soutěže věnuje přímo sám Jonmar. Vítěz soutěže bude vyhlášen 17. září v galerii Vestředu. (Bližší informace budou zveřejněny začátkem září.)

 

Více informací na: www.facebook.com/OfficeforNewEuropeanism