Anděl Fest 2014

► Přihlaste se na Anděl Fest 2015!

Informace najdete v této události.

 

Anděl Fest 17. – 19. října 2014

Město vytváříme společně! 
Dobrovolnický festival projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015

Anděl Fest je festivalem dobrovolnických aktivit s jasným cílem – přispět k opravě, čištění a zkrášlení města Plzeň v rámci příprav projektu Evropské hlavní město kultury 2015, tedy předtím, než do města zavítají tisíce návštěvníků. Kromě rozmanitých zásahů do veřejného prostoru budou do projektu zařazeny také sociální, kulturní a další aktivity. 

Pojďme dát městu více barev a zeleně, přispějme k lepšímu soužití, k pohodlnějšímu pohybu handicapovaných po městě, informujme o možnostech dobrovolnictví, upravme a otevřme Plzeň světu! Čím více nás bude, tím viditelnější bude výsledek, město vytváříme společně!

Připojte se k nám v 1. ročníku festivalu ve dnech 17. – 19. 10. 2014!
Zapojit se můžete jako dobrovolník na jedné či více vypsaných akcí, přihlášením vlastního projektu či poskytnutím pracovního materiálu. Kromě práce na vás čeká i další program v podobě koncertu, bohatých programů v neziskových organizacích či předávání dobrovolnických cen Křesadlo.

Anděl Fest je zároveň příležitostí k aktivní účasti na celém programu příštího roku. Jako člen Klubu strážných andělů se můžete podílet jakožto dobrovolník na úspěšné realizaci projektu Plzeň 2015!


Doprovodný program festivalu:


Pátek 17. 10.

9:00 - 17:00 Obnova památníku v Zahradě vzpomínek – „Napiš jedno jméno II“ - u Staré synagogy, Smetanovy sady, Zastavte se v průběhu Anděl Festu v Zahradě vzpomínek a obnovte jeden z nápisů jmen na kamenech památníku obětem holocaustu.

10:00 - 16:00 Putování plzeňskou Charitou - Plzeňská Charita zve na putování po svých střediscích, kde vás jejich zaměstnanci provedou a poskytnou informace o jejich fungování. Bude tam rovněž k vyzvednutí originál tzv. Poutnického listu s uvedením všech možností návštěvy a s prostorem pro razítko. Pokud se vám podaří nasbírat více razítek a budete patřit mezi první tři, kteří jich budou mít nejvíce, máme připraveny věcné ceny. Pro více informací sledujte www.mchp.cz anebo kontaktujte koordinátorku Annu Srbovou na tel. čísle 731 433 101. Pořádá Městská charita Plzeň.

15:00 Veřejná prezentace a diskuze Sousedé 55+ (Meeting point Plzeň 2015, Náměstí republiky), spolupořádá TOTEM – RDC

17.00 Křesadlo - předávání dobrovolnických cen (KD Peklo), spolupořádá Dobrovolnická regionální agentura DoRA

18.30 Trh neziskových organizací - prezentace neziskových organizací a jejich celoroční nabídka pro dobrovolníky (KD Peklo)

20.00 Benefiční koncert (KD Peklo) - Čtvrt na osm (Plzeň), Origami (Příbram), Poitín (Plzeň)

 

Sobota 18. 10.

9:00 - 17:00 Obnova památníku v Zahradě vzpomínek – „Napiš jedno jméno II“ - u Staré synagogy, Smetanovy sady, Zastavte se v průběhu Anděl Festu v Zahradě vzpomínek a obnovte jeden z nápisů jmen na kamenech památníku obětem holocaustu.

11:00 - 17:00 Bazar „Dejme lásku dětem“ - klub Buena Vista. Klasický sell or buy bazar (výrobky, vintage, „sekáč“), workshopy a vystoupení - Estela de Fuego (žongléři), afroworkshop s Bárou a bubeníky z Muertamente, dobročinná dražba hodnotných předmětů, DJ Gadjo, DJs ze Sally Brown, Dirty, Magi a další. Občerstvení – bistro Satyr. Přihlášky prodejců přijímáme na petra.pribikova@gmail.com.

10:00 - 19:00 PROJECT RE - z vlastních plastů skvělý designový výrobek - Během Anděl festu máte jedinečnou možnost účastnit se workshopu s industrial designérem Alexem, který vám vysvětlí princip recyklace plastového odpadu. Na jeho sestrojeném recyklátoru si roztavíte nasbírané plasty a vytisknete z nich designový výrobek, který si můžete odnést domů. Otevřeme tak velké téma, kterému se chceme v DEPO věnovat: recyklace a vnímání plastového odpadu jako hodnotného zdroje materiálu pro další použití a tvorbu. Lokalita: Papírna 

13:00 - 17:00 Mistrovství ČR v simulované střelbě – mistrovství zrakově postižených osob a den otevřených dveří v TyfloCentru. Mistrovství střelců bude probíhat dopoledne, odpoledne si pak může střelbu zkusit každý zájemce. Pořádá TyfloCentrum Plzeň o.p.s., Tomanova 5.

14:00 Den otevřených dveří ve Středisku následné péče
Workshop č. I: „Příčiny vzniku závislosti“: cílem workshopu je přiblížit účastníkům příčiny užívání návykových látek
Workshop č. II: „Terapie v rodině, rodina v terapii“: cílem workshopu je seznámit účastníky s technikami používanými při rodinné terapii
Součástí akce bude možnost prohlédnout si prostory Střediska následné péče Point 14 a výstava fotografií Michaely Hlavové „Krásy života na okraji“. Touto cestou bychom rádi ukázali, že lidé na okraji společnosti nejen přežívají, ale také žijí...

14:00 - 18:00 Staň se princeznou nebo rytířem s DOMUS – Centrum pro rodinu - Přátelské setkání pro rodiny s dětmi. Děti budou absolvovat několik stanovišť, za které budou dostávat razítka. Pokud se jim podaří splnit všechny úkoly, stávají se rytíři nebo princeznami a mohou za odměnu vstoupit na hrad (skákací hrad). Pro rodiče bude nachystáno občerstvení za mírný poplatek. Stanoviště - zkouška čichu, střelba na cíl, vylušti šifru, sestav hrad, vyrob si korunu, malování na obličej. Pořádá DOMUS – Centrum pro rodinu

15:00 Festival recept – odpolední program, Papírna Plzeň (Zahradní 173), 2. ročník festivalu na podporu a prezentaci Domu na půl Cesty BÓJKA, program jednotlivých bloků: Blok 1 -  ...a v PRACHy se obrátíš. Blok 2 - Odpad společnosti. Blok 3 - BetoNOVÉ město. Tematické interaktivní hry, workshopy, bazárek, výstavy, stěna legal, dokumentární filmy, taneční vystoupení a další... Vstup 99 Kč (obě části programu, výtěžek ve prospěch Domu na půl cesty), pořádá Kyčn z.s. a SKP Plzeň - Dům na půl cesty BÓJKA

18:00 Seznámení s platformou TEDx - soubor přednášek věnovaný (nejen) kulturně-sociálním tématům (Plzeň Zastávka) - Pořádá k světu. 

19:00 Městská plovárna - zazimování plovárny s hudbou a ohněm, symbolické zazimování plovárny u ohně s živou hudbou, špekáčky, hermelíny, kaštany, jablka, opékání, vzpomínky na léto… Lokalita: areál bývalé plovárny u Radbuzy, Doudlevecká 71, pořadatel: Plzeň 2015, o.p.s. a Pěstuj prostor, z.s.

20:00 Festival recept – večerní program, Papírna Plzeň (Zahradní 173), Le Pneumatiq, Pilsenskills (hiphop), Pesopír (amateure obscence), Rastabilly´s Kang (trash-country), DJ Wlado (Tactical:TBX Crew / electro-swing), Dj Bushman (Beat Maniax / breakbeat ), Dj Sammuell Benx (undergroundcity.cz), projekce Vj MIG (Vanuatu sound system). Vstup 99 Kč (obě části programu, výtěžek ve prospěch Domu na půl cesty), pořádá Kyčn z.s. a SKP Plzeň - Dům na půl cesty BÓJKA

 

Neděle 19. 10.

9:00 - 17:00 Obnova památníku v Zahradě vzpomínek – „Napiš jedno jméno II“ - u Staré synagogy, Smetanovy sady, Zastavte se v průběhu Anděl Festu v Zahradě vzpomínek a obnovte jeden z nápisů jmen na kamenech památníku obětem holocaustu.

11:00 - 17:00 Bazar „Dejme lásku dětem“ - klub Buena Vista. Klasický sell or buy bazar (výrobky, vintage, „sekáč“), workshopy a vystoupení - Estela de Fuego (žongléři), afroworkshop s Bárou a bubeníky z Muertamente, dobročinná dražba hodnotných předmětů, DJ Gadjo, DJs ze Sally Brown, Dirty, Magi a další. Občerstvení – bistro Satyr. Přihlášky prodejců přijímáme na petra.pribikova@gmail.com.

 


Kontaktní informace: Eva Kraftová – koordinátorka projektu, andele@plzen2015.cz, +420 724 042 654

Mapa Anděl Festu:

Foto / video

Jak se přihlásit jako dobrovolník?

Vyplňte přihlašovací formulář, veškeré informace vám zašleme na email.
Pokud se chcete přihlásit na více akcí nebo třeba nemůžete být na akci po celou dobu jejího trvání, nevadí, stačí popsat své časové možnosti do poznámky ve formuláři.

Všem dobrovolníkům, aktivně zapojeným do festivalu, nabízíme volné vstupenky na výtvarný kolotoč Le Manège Carré Sénart. Staňte se členy Klubu strážných andělů a čekají na vás další výhody!

Dobrovolníci se mohou hlásit do 15. 10. 2014!

Jak přihlásit projekty?

Chcete zařadit do programu festivalu svou vlastní aktivitu? Vyplňte do formuláře níže popis činnosti, lokalitu, předpokládanou dobu trvání akce, návrh termínu (17.-19. 10. 2014), email a telefon na organizátora, zda a kolik potřebujete dobrovolníků a potřebný materiál k realizaci. Své projekty, které budou potřebovat povolení od města, můžete zasílat do 31. srpna, ostatní projekty do 19. září. Vaše návrhy probereme emailem či telefonicky, a v případě schválení domluvíme veškeré detaily. 

Setkání koordinátorů aktivit jednotlivých organizací proběhne dne 24. 9. v 18:00 v KD Peklo a poslední setkání koordinátorů dne 9. 10. taktéž v 18:00 v KD Peklo. Na setkáních budou předány důležité informace, propagační materiály, seznamy přihlášených dobrovolníků apod. 

Přihlaste se zde.
 
Místo na NGO marketu (Trhu neziskových organizací) si mohou organizace rezervovat do 30. 9. 2014 na emailu furbachovae@plzen2015.cz.

Spoluorganizátoři projektu

 

Spoluorganizátoři

 

Správa veřejného statku města Plzně 

 

DoRA

 

Totem - RDC

 

Česká rada dětí a mládeže

 

Point 14

 

TyfloCentrum Plzeň, o.p.s.

 

Klub Atom (Diakonie) 

 

Ledovec, o.s. 

 

Ponton, o.s. 

 

k světu. 

 

DOMUS – Centrum pro rodinu

 

Městská charita Plzeň 

 

Fresh Air Gallery

 

ZŠ a MŠ pro sluchově postižené v Plzni

 

Integrovaná střední škola živnostenská Plzeň

 

11. Základní škola

 

SPŠ dopravní

 

15. základní škola Plzeň

 

Vozíčkáři Plzeňska

 

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni

 

Kyčn z.s. 

 

SKP Plzeň - Dům na půl cesty BÓJKA

 

Církevní gymnázium Plzeň

 

SEKURAS Development s.r.o.

 

Domov sv. Zdislavy MCHP