Bavorské kulturní dny 2015

 
  • Festivaly
  • Hlavní program
20. 04. 10:00 - 26. 04. 17:00

Nejen klasické bavorské záležitosti, jako jsou oblíbené klobásky, dechové kapely či dočasná proměna Meeting pointu na náměstí v bavorskou „Alpenhütte“, ale i současné umění nabídnou Bavorské kulturní dny na konci dubna. V průběhu týdenního festivalu se v Plzni představí řada bavorských umělců, mimo jiné světoznámý chlapecký pěvecký sbor z Regensburgu ve Velké synagoze nebo rockoví hudebníci v klubech. Uskuteční se taneční představení, autorská čtení, workshopy pro školy i program pro rodiny s dětmi. Vrcholem bude nedělní svátek Květiny pro Plzeň, při kterém se na náměstí Republiky představí drak z historického představení  Drachenstich  – Skolení draka. Devět tun těžké technické umělecké dílo, které chrlí oheň, doprovodí do Plzně přes dvě stě herců z legendárního festivalu ve Furth im Waldu. Záštitu nad celým týdnem převzal bavorský premiér Horst Seehofer.

Bavorské kulturní dny jsou přehlídkou úspěšné česko-bavorské přeshraniční spolupráce, rozvíjející se již od dob kandidatury na titul Evropského hlavního města kultury 2015. Věrni sloganu Pilsen open up! posilujeme přeshraniční kontakty s institucemi i umělci, občany, spolky a sdruženími z obou regionů, dlouhodobě dbáme na vzájemnou spolupráci tak, aby vzniklá síť mohla sama a dobře fungovat i po roce 2015.

Program

20/4/2015
Prezentace českých a bavorských učilišť
Náměstí Republiky, Plzeň
10:00 – 16:00

Pořadatel: Plzeň 2015 a Řemeslnická komora
Dolního Bavorska a Horní Falce
Jazyk: čeština, němčina 
V centru Plzně se na úvod Bavorských kulturních dnů společně představí česká a bavorská učiliště a řemeslné obory. Studenti naživo předvedou své umění ať u kovářské výhně, řezbářského dláta či cukrářského stolu. Přijďte je podpořit, sebe poučit, své děti inspirovat! Zúčastněné školy: SOU stavební Plzeň s partnerským učilištěm z Grafenwöhru (obory klempíř, malíř, truhlář), SOU Domažlice s partnerskými školami z Chamu a Furthu (obor strojař), Střední škola zemědělská a potravinářská Klatovy s partnery ze Straubingu (obory pekař, cukrář) a Střední škola Oselce (obory umělecký truhlář, umělecký kovář).
Vstupné: zdarma

20/4/2015
Remedy (Bayreuth) a Blackout Problems (Mnichov), koncert
Anděl MUSIC CLUB
21:00

Pořadatel: Plzeň 2015, města Bayreuth a Mnichov – Odbor umění a kultury
Jazyk: německy
Bavorská města Bayreuth a Mnichov se prezentují mladistvou hudbou: Skupinu REMEDY tvoří čtyři hoši z Bayreuthu, kteří spolu hrají čtyři roky. Publikum okouzlují autorskými písněmi a trojhlasým zpěvem. Svezte se spolu s nimi na vlně alternativní hudby a grunge s prvky funky. Mnichovští rockeři BLACKOUT PROBLEMS to s hudbou myslí vážně! Posledních šest let do ní dávají srdce i duši, což se odráží mj. i na jejich repertoáru, který se vyznačuje neuvěřitelným záběrem od folkových po elektronické vlivy.
Vstupné: zdarma

20/4/2015
Pohádkové putování – Märchen-Pilger-Reise
Pondělí, 20.4.: ZŠ Martina Luthera Plzeň
Úterý, 21.4.: 21. ZŠ Plzeň
Středa, 22.4.: ZŠ Dobřany
Čtvrtek, 23.4.: Sportovní gymnázium Plzeň

Pořadatel: Plzeň 2015, město Regensburg 
Jazyk: čeština a němčina
Vypravěč pohádek z Horní Falce Oliver a jeho česká kolegyně Jana putují po české i německé straně hranice, navštěvují školy, v nich otevřou své kufry plné hornofalckých a českých pohádek a ty vypráví dětem v obou jazycích. Tento česko-německý projekt již úspěšně proběhl v červnu a v červenci 2014 v rámci reklamy na Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 na hornofalckých základních školách a prvním stupni gymnázií. Během Bavorských kulturních dnů doputují vypravěči pohádek i do několika škol v Plzni a v regionu.
Spolufinancováno Evropskou unií z dotačního přeshraničního programu Cíl 3, Česká republika – Svobodný stát Bavorsko.
Vstupné: 30 Kč pro školáky

21/4/2015
Finále školního turnaje na odrážedlech
Papírna Plzeň, Zahradní 173
13:00 – 15:00

Pořadatel: Plzeň 2015, Spolek Goldene Strasse e.V. Altenstadt/WN a sdružení učitelů Zlatá stezka Stříbro
Jazyk: němčina, čeština

Vždy šest škol z Horního Falcka a z České republiky se probojovalo do finále závodů na odrážedlech. Podpořit je přijdou jejich spolužáci, učitelé a dokonce i někteří starostové.
Kvalifikace se konala v říjnu 2014 v hale autobusové společnosti Wies Faszinatour Weiden pod záštitou primátora Kurta Seggewiße a čestnou záštitou Lions Clubu Zlatá cesta / Goldene Straße. Zúčastnilo se ho osmdesát dětí z dvaceti škol.
Zúčastněné školy: 1.ZŠ Mýto ZŠ Grafenwöhr / 2.ZŠ ZŠ Štěnovice / ZŠ Tiefenbach / 3.ZŠ Kladruby / ZŠ Altenstadt/WN / 4.ZŠ Kostelní Tachov / ZŠ (Grundschule) Schule Weiden / 5.ZŠ 4 Cheb / ZŠ Etzenricht / 6. ZŠ Mariánské Lázně / Gerhardinger (ZŠ) / škola Weiden Spolek Zlatá cesta / Goldene Straße e.V. Altenstadt/WN a jeho partnerský spolek Občanské sdružení učitelů podél Zlaté stezky Stříbro se již mnoho let angažují v oblasti česko-německých vztahů a pořádají přeshraniční akce.
Spolufinancováno Evropskou unií z dotačního přeshraničního programu Cíl 3, Česká republika – Svobodný stát Bavorsko.
Vstupné: účastní se jen kvalifikované školy, ty i diváci zdarma

21/4/2015
Bavorský filmový večer
Měšťanská beseda, Kopeckého sady 59/13, 1. patro
17:00 a 18:30

Pořadatel: Plzeň 2015, Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice, Filmový klub Jana Kastnera, Bavorský filmový a televizní fond FFF Bayern, Festival krátkých filmů Bayreuth „kontrast“
Jazyk: německy s anglickými a českými titulky

Večer věnovaný nové německé kinematografii ve všech jejích podobách vznikl ve spolupráci s bavorskými filmovými tvůrci. V 17:00 Festival krátkých filmů v Bayreuthu kontrast představí letošní filmy na téma „kolize“: Animovaný film „Road Trip“, vítěz letošní Ceny diváků, vypráví příběh o neschopnosti pohnout se z místa v bezesném Berlíně. Komedie „Border Patrol“ se odehrává na německo-rakouské hranici, kde se pohraničníci těší na mezinárodní fotbalový zápas. Do chvíle, než je nalezena mrtvola sebevraha… Německo-česká koprodukce „Noc na neděli“ (Nacht auf Sonntag), vypráví o mladém Němci Alexovi a české barmance Sáře, kteří nesdílejí společný jazyk, ale kvůli vážnému incidentu jsou přesto nuceni se spolu domluvit. V 18:30 Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice a FFF Bayern představí oceňovaný snímek „Ludvík II. Bavorský“, dramatické převyprávění života „kouzelného prince“. Film, který byl natočen na původních místech (na zámku Neuschwanstein), ukazuje ve velkorysých obrazech vnitřní konflikt bavorského krále mezi uměleckými ideály, politickými intrikami až k ústupu do osamělé říše snů. Po filmu následuje diskuze s režisérkou Marií Noelle a s hlavním představitelem Sabinem Tambreou. Na závěr večera zve Zastoupení Svobodného státu Bavorsko v České republice na sklenku vína do foyer Měšťanské Besedy.
Děkujeme Rakouskému kulturním fóru v Praze za poskytnutí titulků.
Vstupné: zdarma, nutné rezervovat přes Plzeňskou vstupenku.

21/4/2015 
Zoes Bios Box II. Episodes about who we are
Café Nebe v Kulturním domě Peklo, (Pobřežní 2220/10)
19:00 (Další představení ve středu 22. 4., čtvrtek 23. 4. a pátek 24. 4. vždy od 19:00.)

Pořadatel: Plzeň 2015, město Řezno
Jazyk: německy a česky

Umělecký taneční projekt Alexandry Karabelas „Zoes Bios Box II. Episodes about who we are“ vznikl ve spolupráci s berlínským dramaturgem Christopherem Klimkem. V kavárenském prostoru sleduje podstatu identity dnešních Čechů a Němců. Interakce mezi performery a diváky nabízí cestu do nové, imaginární země, díky níž mohou účastníci sami v sobě objevit pocity vlastenectví. Gesta, práce s prostorem, společná práce s tichem, hry a příběhy míst v obou zemích v kombinaci s autentickou hudbou a videem tvoří choreografii střetů v pravém slova smyslu. Základní instrument uměleckého zkoumání představuje poetický rozhovor, který vede taneční dramaturgyně Alexandra Karabelas s pěti tanečníky z Německa a České republiky ve věku od 25 do 40 let. Hovoří s nimi o německo-českých dějinách a současnosti tak, což z představení činí jedinečný site-specific projekt. Po předpremiéře v Řezně 27. 3. se premiéra česko-německé taneční inscenace odehraje v úterý 21. dubna v Nebe coffee & bar .
Spolufinancováno Evropskou unií z dotačního přeshraničního programu Cíl 3, Česká republika – Svobodný stát Bavorsko a Česko-německým fondem budoucnosti.
Vstupné: zdarma, nutná rezervace na Plzeňské vstupence nebo na Eventimu

21/4/2015
Čojč Magnet – Představení česko-německé divadelní sítě 
DEPO2015 (Presslova 14)
21. 4. v 19:00 a 22. 4. v 11:00 (představení pro školy) 
Pořadatel: A BASTA! z.s.; Kulturní síť čojč - gGmbH 
Jazyk: čojč (česky a německy)
Čojč MAGNET je velký divadelní experiment! Pět česko-německých divadelních projektů se setká na scéně Plzně 2015. Deset uměleckých vedoucích spolu s devadesáti kreativními mladými lidmi vytvoří jedno společné představení. Každý z pětice projektů přinese plné kufry divadelních scén, obrazů, písní a choreografií. Ačkoliv přinesou různá témata dneška, společně se budou ptát: Které přitažlivé síly na nás působí? Jakými přitažlivými silami naší společnosti se rádi necháme unést, které jsou pro nás pohodlné, vůči čemu se vyhraňujeme a co nás odpuzuje? Projekty společně rozhodnou o formátu vystoupení, přesto je jedno již jasné: Diváci nebudou čekat v koutě, jako odstavené autobusy depa! „čojč naláduje prostor kreativní zóny DEPO2015 v Presslově ulici česko-bavorskou divadelní energií, která tě vtáhne přímo do děje! www.cojc.eu“ V roce 2015 je Plzeň Evropským hlavním městem kultury. A čojč Divadelní síť Čechy Bavorsko je u toho!
Vstupné: zdarma

22/4/2015
Autorské čtení Jaroslava Rudiše
Loosovy Interiéry, Bendova 10, Plzeň
19:00

Pořadatel: Plzeň 2015
Jazyk: česky

Literární cyklus My a Evropa, my a svět – čtení v Loosově interiéru tentokrát přivítá spisovatele Jaroslava Rudiše. Žádný jiný současný český autor nepronikl svou tvorbou a působením do česko-německých vztahů tak, jako on. Jeho první román Nebe pod Berlínem dokázal více než politické deklarace – zatraktivnil Berlín a s ním celé Německo. Ve svých dalších románech se německému, resp. česko-německém prostředí věnuje z různých úhlů a stává se aktivním znalcem obou kotlin. Do Plzně přijede představit svůj poslední román Národní třída. Dozvíme se, že „vždycky může vyhrát jen jeden. Takhle a ne jinak funguje svět. A když zkusíš někoho zmlátit, tak pochopíš, jak to funguje a nebudeš mít už potřebu dál pátrat a tápat. Někoho poučíš o životě a sám budeš taky poučenej.“ Nás poučí sám autor, který představí svoji nejnovější knihu inspirovanou skutečnými událostmi. Národní třída, drsná a zároveň melancholická novela ze sídliště, kde lidé a domy vzdorují přírodě i neodvratnému zániku, čtenáře zasáhne přímo na solar a to v nádherných prostorách Loosova interiéru.
Přijměte pozvání do Klubu osamělých rváčů, těšit se můžete také na následnou diskuzi. V rámci řady Literární pořady v Loosových interiérech, moderuje Jan Anderle.
Vstupné: zdarma, nutná registrace na bechna@plzen2015.cz

23/4/2015
Koncert chlapeckého sboru Regensburger Domspatzen
Velká synagoga, Sady Pětatřicátníků 35/11, Plzeň
18:00
Pořadatel: Plzeň 2015, město Řezno
K Řeznu neodmyslitelně patří nejstarší chlapecký pěvecký sbor na světě Regensburger Domspatzen, který působí v katedrále sv.Petra už po celá staletí. Každoroční koncertní cesty zavedou Řezenské vrabčáky po celém Německu do všech koutů světa. Od Anglie po Čínu, od USA po Jižní Afriku, všude tam již zazněl zpěv tohoto světoznámého řezenského sboru. Koncert ve Velké synagoze je darem od města Řezna pro Evropské hlavní město kultury 2015 a měl by se stát dalším milníkem v nyní více než 21 let existujícím partnerství měst Řezno a Plzeň.
Spolufinancováno Evropskou unií z dotačního přeshraničního programu Cíl 3, Česká republika – Svobodný stát Bavorsko.
Vstupné: zdarma, nutno rezervovat vstup přes Plzeňskou vstupenku nebo Eventim

24/4/2015
1. Česko-bavorský den základních uměleckých škol v Plzni, Ateliér pod širým nebem
Proluka 10:00 – 13:00 pro přihlášené třídy či skupiny (nutná registrace na bruhl@plzen2015.cz)
13:00 – 16:00 otevřená dílna

Pořadatel: Plzeň 2015, Kulturwerkstatt Kalmreuth / Kunstbau Weiden, „Kunst inklusiv“ Regensburg, KUNSTbeTRIEB Cham, ZUŠ J. Jindřicha Domažlice
Jazyk: čeština a němčina
Tématem Ateliéru pod širým nebem je životní prostor. Položíme si tedy otázku: kde a jak chceš žít? Co je tvůj životní prostor a co tvůj sen? Děti a mládež mohou pomocí barev, konstrukcí, tisku, obrazu, textu i formy vyprávět o svých přáních, vzdálených zemích či o místě, kde žijí. Budou tisknout, malovat, navrhovat, skicovat a vzniknou tak společně vytvořené figury, výtisky, pohlednice, textová i obrazová zeď. Kromě toho se každý příchozí bude moci zapojit do stavby fantastické dřevěné konstrukce – její vznik a tvar bude zcela v režii dětských nápadů.
Spolufinancováno Evropskou unií z dotačního přeshraničního programu Cíl 3, Česká republika – Svobodný stát Bavorsko.
Vstupné: zdarma

24/4/2015
koncert Wrongkong a DJ Florian Seyberth (Boozoo Bajou) z Norimberka po vernisáži výstavy DOMUS DESIGN
Depo2015
20:00

Pořadatel: Plzeň 2015, město Norimberk
Jazyk: angličtina, němčina

Po vernisáži výstavy DOMUS DESIGN se představí norimberská hudební scéna: Wrongkong – Německo-kanadská skupina mísí pop s elementy z indietronics až po New Yorker disco a vytváří tak zcela osobitý sound. V roce 2012 obdržel Wrongkong kulturní cenu jejich domovského města Norimberk. Se svým třetím albem „Kill The Should And Make A Do“ koncertovala kapela po celé Evropě a s ním i s novým singlem „The People“ se nyní představí i v Plzni.
DJ FLORIAN SEYBERTH (Boozoo Bajou) The holy trinity: echo, reverb and fuzz
Vstupné: zdarma 

25/4/2015
Den setkání plzeňské a řezenské diecéze
Katedrála sv. Bartoloměje, náměstí Republiky
Plzeň 10:30 – 16:00

Pořadatel: plzeňská a řezenská diecéze Jazyk: čeština a němčina 
V Plzni se setkají příznivci plzeňské a řezenské diecéze. Nabídnuty jim budou prohlídky města i katedrály (v němčině), ty za doprovodu varhanního koncertu. Setkání zakončí společná mše svatá za účasti řezenského i plzeňského biskupa, v češtině i němčině.
Časy prohlídek:
10:30 Začátek prohlídky města pro 5 skupin (autobusů) podle zájmu
11:00 I. komentovaná prohlídka katedrály s varhanním koncertem v němčině
12:30 Možnost pro 5 dalších skupin prohlídky města
12:30 II.komentovaná prohlídka katedrály s varhanním koncertem v němčině
14:30 III.komentovaná prohlídka katedrály s varhanním koncertem v němčině
16:00 Mše svatá česko-německá
Vstupné: zdarma

25/4/2015
Představení dvojjazyčné antologie „unterwegs – cestou“ a autorská čtení
Galerie Evropského domu, SVKP – náměstí Republiky 105/12
17:00

Pořadatel: Spolek německých spisovatelů regionální skupiny Východní Bavorsko ve spolupráci se Střediskem západočeských spisovatelů
Jazyk: český a německý

V září 2015 se uskuteční česko-bavorský projekt Literatura v pohorkách. Členové obou spisovatelských spolků a všichni nadšenci se vydají na literární putování z Řezna do Plzně. Každý den z naplánovaných dvou týdnů budou předčítat na nově dosaženém stanovišti – svůj blog o zážitcích z cesty i svou starší tvorbu. Na úvod tohoto putování se koná prezentace právě vydané dvojjazyčné antologie unterwegs - cestou. Z publikace budou za bavorskou stranu číst: Carola Kupfer, Rolf Stemmle; za stranu českou: Tamara Kopřivová, Václav Gruber, Jaroslava Válková.
Hudební doprovod: Milan Čechura (čj)
Úvodní slovo: Dr. Marita A. Panzer
Spolufinancováno Evropskou unií z dotačního přeshraničního programu Cíl 3, Česká republika – Svobodný stát Bavorsko.
Vstupné: zdarma

26/4/2015 
Květiny pro Plzeň
Náměstí Republiky
11:00 – 18:00

Pořadatel: Centrum Bavaria Bohemia ve spolupráci s Plzní 2015
Jazyk: čeština a němčina

Květiny pro Plzeň slavnostně uzavřou Bavorské kulturní dny. Náměstí bude plné hudby, divadla, uměleckých intervencí, programu pro děti, česko-německých infostánků i bavorského piva a kulinářských specialit. Dopoledne rozdají žáci z plzeňských a partnerských bavorských škol na různých místech Plzně na sedm tisíc tulipánů s pozvánkou na náměstí, kde budou moci návštěvníci obdivovat kromě jiného i květinové logo Plzně 2015 složené jen z tulipánů. Na náměstí se o senzaci postará drak z historického představení Drachenstich – Skolení draka. Tato středověká legenda přiláká každoročně na letní slavnosti do Furthu im Wald desetitisíce návštěvníků. Draku se dnes přezdívá Fanny a zatím jen jednou opustil svou domovskou sluj – podruhé se vydá do Plzně. Fanny je řízená nejmodernější elektronikou, je 20 metrů dlouhá, pět metrů vysoká a devět tun těžká, je to oheň chrlící technické umělecké dílo! Do Plzně ji doprovodí přes dvě stě herců z legendárního festivalu ve Furthu im. W.
Spolufinancováno Evropskou unií z dotačního přeshraničního programu Cíl 3, Česká republika – Svobodný stát Bavorsko, za podpory Rotary Clubu Oberpfälzer Wald.
Vstupné: zdarma

26/4/2015
Společný koncert mládežnických dechových orchestrů: Junior orchestr a orchestr Bad Berneck
Kulturní dům Peklo, Pobřežní 2220/10
17:00

Pořadatel: Tandem a Krajský kruh mládeže Horní Franky, projekt KULTURJAM
Jazyk: český a německý

Junior orchestr byl založen roku 1999 a za dobu svého trvání se rozrostl na současných přibližně šedesát mladých muzikantů. Soubor navštěvují nejen žáci ZUŠ B. Smetany, ale i žáci jiných uměleckých škol z Plzně a okolí. Repertoár je vybírán s ohledem na nástrojové obsazení orchestru (flétny, hoboje, klarinety, saxofony, trubky, lesní rohy, baskřídlovky, pozouny, tuby, bicí, basová kytara a klávesy). Můžete tak slyšet hudbu populární, filmovou nebo muzikálovou, občas ale dojde i na klasickou „dechovku“. Das Jugendblasorchester Bad Berneck / Mládežnický dechový orchestr Bad Berneck byl založen v roce 2001 v městečku Bad Berneck, které leží na úpatí pohoří Smrčiny/ Fichtelgebirge. Dirigentem tohoto orchestru je Andreas Hein. Junior orchestr a Orchestr Bad Berneck zahrají v Plzni za podpory dalších mladých muzikantů z ostatních hornofranckých orchestrů. Společný koncertní repertoár bude široký. Návštěvníci uslyší jak úpravy filmových a muzikálových melodií (Morricone, Gershwin, Bernstein, Andrew Lloyd Webber), ovšem prostor dostanou i popové hity (Jackson), klasika (Ravel, Jenkins, Monti), swing či mambo...
Koncert probíhá pod záštitou projektu KULTURJAM, který podporuje setkání a společnu tvorbu mladých umělců z Čech a Německa.
Vstupné: zdarma 

Doprovodný program
MALSPIEL, Společné práce skupiny SPUR z roku 1965
Galerie Evropského domu, nám. Republiky 12, Plzeň
1.4.-26.4.2015
Pořadatel: Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje a Museum SPUR Cham, www.svkpl.cz 
vstup volný, po 13-17, út-čt 9-12 a 13-17, pá 9-15
V dubnu 1965 vznikly během „her malování“ skupiny SPUR kvaše a koláže, které patří k posledním pracem Lothara Fischera, Heimrad Prema, Helmut Sturma a HP Zimmera. Při této technice společného kruhového malování, též zvaného „Cadavre Exquis“ obsahující surrealistické prvky, si jednotliví členové předávali listy papíru formátu 28x29 cm od jednoho k druhému. Každý z těchto čtyř umělců přidal část kresby podle předem přesně stanovených pravidel. Iniciátor každého takového listu sám rozhodoval, kdy tento list opustí kruh a na závěr mohl toto dílo podepsat. 26. 4. 2015 v 15:00 komentovaná prohlídka výstavy vedená paní Dr. Bärbel Kleindorfer- Marx, Museum SPUR Cham, s překladem do češtiny.

Julian Vogel – Graffiti
Graffitti umělec z Norimberku Julian Vogel bude tvořit 24. 4. v areálu DEPO2015, jehož některé části převlékne do nového kabátu. Přijďte se k večeru podívat na finální výtvor, ale během dne vítáni jsou i ti, kteří rádi pozorují umělce při práci samotné! Ze street artu vycházející umělec, designer a ilustrátor maluje „Peace Walls“po celém světě.

Lahůdky na bavorský způsob
Bavorsko se představí nejen kulturně, ale i kulinářsky. Několik restaurací a kaváren v Plzni nabídne v průběhu Bavorských kulturních dnů bavorské menu a Plzeňané tak budou moci ochutnat bavorské dobroty, jakými jsou Bretzn‘ s Obatzda (preclíky se sýrovou pomazánkou), Leberkäs (játrový nářez), Zwetschgendatschi (švestkový koláč) či Auszogne (smažené koblihové těsto).
Bavorské lahůdky můžete ochutnat zde:
U Salzmannů
Restaurace 12°
Restaurace Bohemia
Pi.Jez.Pi.
Potrefená Husa
Švejk restaurant „U Pětatřicátníků“
Hotel Restaurace Wellness Gondola
Pappa Coffee
Kavárna Perfect World
Nykty´s café
Bistro Kantýna
Bavorské pivo se bude točit na terase Meeting Pointu

Většina česko-bavorských projektů se uskuteční v rámci programu Regio, finanovavaných z evropského programu Ziel3 / Cíl 3.

O autorech

Plzeň 2015, o.p.s.

organizační tým projektu

Tento projekt připravil organizační tým projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015

Centrum Bavaria Bohemia (CeBB)

CeBB funguje jako kulturní točna, informační centrum a zprostředkovatel spolupráce mezi českými a bavorskými sousedními regiony.

Koordinační centrum česko-německých výměn mládeže Tandem a Krajský kruh mládeže Horní Franky

Mohlo by Vás zajímat

Ostatní soubory

brozura_bavorsko_final.pdf