Sezona nového cirkusu

Nejzajímavější soubory nového cirkusu přijíždějí na osobní pozvání uměleckého šéfa Plzně 2015 Petra Formana. Legendy jako David Dimitri, Curque Trottola jsou festivaloví souputníci bratří Formanů a vzájemné přátelství se projevuje jak na kompaktnosti programu, tak v atmosféře a hostování v Plzni.

Po celé léto bude po okrajových čtvrtích Plzně a Plzeňského kraje putovat Cirkusová pouť, na které se k souboru Betes de Foire přidají další čeští představitelé žánru „nový cirkus“.

Ten je aktuálně divácky nejpřístupnější a nejpopulárnější forma současného divadla, které kombinuje artistické výkony, živou hudbu a divadelně cirkusovou atmosféru, která je srozumitelná všem věkovým kategoriím, čili i rodinám s dětmi. V České republice se jedná o naprosto jedinečnou záležitost, jak se s tímto uměním seznámit. Velká cirkusová šapitó se postaví na různých místech v Plzni, doprovázet je bude stylová cirkusácká hospůdka s kvalitním cateringem. 

Celkem 70 večerů se budete moci nechat okouzlit živou muzikou, akrobatickými výkony, ale také křehkou divadelní atmosférou a prostředím šapitó. Představení budou doprovázet i dílny pro veřejnost, kdy si budete moci jednotlivé cirkusové techniky sami vyzkoušet.

Foto / video