Departures – výlety za kulturou do DEPO2015

Vycestovat za zahraniční kulturou bude během roku 2015 velmi snadné. Stačí nasednout na trolejbus číslo 13 či 14, případně vyrazit pěšky a rázem se dostat do Rakouska, jihovýchodní Evropy, Británie, Polska, ale třeba i Izraele nebo daleké Asie. Vítejte v Depu!

Projekt Departures spolupracuje s již tradičními festivaly, které prezentují zahraniční kulturu v Plzni, a prostor bývalého depa jim poskytne zajímavé místo pro prezentaci jejich činností. Těšit se můžete na Týden rakouské kultury, Dny Jeruzaléma, Bonjour Plzeň či Arabfest. Departures zároveň představí i další zajímavé zahraniční přehlídky ve spolupráci s ambasádami, zahraničními ministerstvy nebo kulturními instituty.

Departures jsou několikadenní minifestivaly v prostorách Depa, které představují současnou kulturní scénu dané země, ať už se jedná o výtvarné umění, tanec, divadlo nebo hudbu, nezapomínají ale na tradiční aspekty, které návštěvníkovi přiblížíme zajímavým a moderním způsobem. Co třeba takový workshop v jódlování? 

Minifestivaly Departures začnou v březnu 2015 výletem za rakouskou kulturou zejména za hudbou a výtvarným uměním, v dubnu vycestujeme na jihovýchod Evropy. V červnu se můžete těšit na kulturu z Britských ostrovů a z Izraele, kde se spojuje umění a technologie. Červenec nás naláká až do Číny, která pro nás chystá pestrobarevný program. V září se vracíme do střední Evropy, jmenovitě do Polska, říjen je ve znamení Francie, v listopadu si udělejte čas na návštěvu Japonska a končíme v prosinci v Belgii. Naše cesta kolem světa je komplikovaný podnik, proto prosím pochopte, budeme-li muset nenadále změnit směr, někde se zdržíme nebo navštívíme jiné destinace. Během cesty vás ale určitě čeká spousta zajímavých kulturních zážitků, ale i rozmanitých chutí a vůní, protože i jídlo je kultura. Odjíždíme!