Autobus linky 2015

Autobus linka 2015 je pojízdné kulturní a informační centrum regionálního programu projektu Plzeň Evrospké hlavní město kultury 2015. Po vzoru pojízdných prodejen a knihoven vozí kulturu do míst, kde je jí potřeba. 

Autobus 2015 je navržen tak, aby byl soběstačný. Disponuje nafukovacím stanem - mobilním zastřešením, které vytváří prostor pro sto sedících diváků. Je vybaven osvětlením, ozvučením, elektrocentrálou a vnitřním zázemím pro patnáct osob. Uveze posádku o sedmi účinkujících, jednom technikovi a produkčním. Autobus 2015 vznikl přestavbou staré Karosy, která po léta vozila pasažéry městské hromadné dopravy v Plzni. 

Foto / video

O Kouzelné flétně

Na cestách našeho autobusu se můžete potkat s představením Kouzelná flétna.

Loutkové zpracování opery W.A.Mozarta ve stylu barokního loutkového divadla podle originálního scénáře Petra Vacka a Milana Hugo Formana. Představení KOUZELNÁ FLÉTNA vzniklo speciálně pro  Autobus Linky 2015, pojízdné kulturní a informační centrum projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury Plzeň 2015.

Scénář, ve kterém se Mozartova tříhodinová opera přeměnila na  loutkové představení, připravili herec Petr Vacek a loutkář Milan Hugo Forman. Syntézu opery, činohry a loutkového divadla hudebně zpracoval oceňovaný skladatel Miroslav Kořínek, který původní operu upravil pro klavír a čtyři hlasy. Hudební stánku představení povyšuje  nádherný mladodramatický soprán  Adély Škopkové, studentky katedry zpěvu hudební fakulty Akademie múzických umění. Za klavírem se střídají David Noll a David Hlaváč. Výtvarnou podobu vtiskla inscenaci Daniela Klimešová,  historické loutky a loutkové divadlo, které  zapůjčil ze své sbírky Milan Forman, upravil řezbář Ivan Hudičák. Inscenace vznikala od jara roku 2013 v Bedřichově u Horní Stropnice, na zámku v Miletíně a v ateliéru Petra Nikla v Praze.  Vznik představení podpořil Plzeňský kraj z grantového programu kultura.

Plán výjezdů

3.8. Vidžín 6 týdnů baroka
9.8. Čerňovice letní slavnosti
10.8. Domažlice Chodské slavnosti
14.8. Plasy 6 týdnů baroka
15.8. Radnice 6 týdnů baroka
17.8. Plasy 6 týdnů baroka
21.8. Rabštejn 6 týdnů baroka
22.8. Manětín 6 týdnů baroka
23.8. Planá festival Výletnění
24.8. Planá festival Výletnění
30.8. Domažlice festival Kulturovar

 

Změna uvedených výjezdů i programu  vyhrazena!