Café Europa

Představte si, že sedíte v Plzni, pijete kávu a povídáte si někým, kdo sedí v Monsu, Kaliningradu, Amsterdamu nebo v Sarajevu. Nejen to, také spolu posloucháte přednášku skvělého francouzského vinaře, účastníte se workshopu výroby belgické čokolády, jste na prohlídce alternativního kulturního centra v Nizozemí… To vše je možné díky Café Europa.

Projekt Café Europa využívá trendů moderních digitálních technologií a umožňuje lidem vzájemně sdílet zážitky, zkušenosti ale i zábavu v jeden čas po různých evropských městech. Díky audiovizuálnímu propojení mohou lidé nejen diskutovat u šálku kávy s lidmi z jiných evropských měst na různá aktuální témata, ale také pravidelně se setkávat a třeba i pracovat na společných projektech. Garantem projektu je partnerské město Mons, které díky svému zaměření na “digitální technologie pro širokou veřejnost” posouvá tento program blíže k světu open source a novodobému kutilství - tedy 3D tiskárny, tvoření prototypů, sdílení manuálů apod. a zpřístupňuje ho lidem, kteří o něm slyší poprvé.

První spojení pěti měst proběhlo v březnu 2014, během tohoto roku budou probíhat další tematicky zaměřená spojení, jichž se může účastnit kdokoliv. Café Europa je v Plzni umístěna v Centru Husovka (Husovo náměstí 9) v prostorách coworkingu, v roce 2015 bude přemístěna do DEPA2015, kde bude fungovat pravidelně.