Everfund.cz

Národní divadlo bylo po požáru obnoveno díky mnoha drobným i větším finančním příspěvkům od veřejnosti. Největší encyklopedie na světě Wikipedia vznikla díky statisícům lidí, kteří přispěli třeba jen přidáním jednoho hesla.  Každý dělá, co umí, ale ne každý umí všechno. S heslem „Sdílíme zdroje“ se identifikuje nový internetový portál Everfund.cz, který si klade za cíl propojovat lidi a pomáhat k realizaci nápadů, které by jinak zůstávaly v šuplíku. Crowdsourcing, neboli sdílení zdrojů v komunitě, umožňuje akčním lidem nacházet spolupracovníky a podporovatele, kteří se rádi do projektu zapojí, nebo jej nějak podpoří. Jak? Třeba poskytnutím zeminy na stavbu komunitní zahrady, grafickým zpracováním plakátů na hudební festival, přispěním 250 Kč na natáčení filmu o proměně Plzně, nebo půjčením dodávky na převoz tiskařského stroje…

To není zdaleka vše, Everfund nabízí i pomoc a radu při přípravě projektů a dále sdílený pracovní prostor jako místo setkávání. Cílem není jen realizovat projekty, ale vytvářet mezi lidmi funkční a přátelské vazby, které přežijí trvání samotných projektů. Nemáš projekt? Nevadí, na www.everfund.cz jich nalezneš spoustu! Stačí si jen vybrat a naskočit! Everfund není nijak místně nebo časově omezen, platforma byla spuštěna 1. dubna 2014 a její fungování by mělo rok 2015 daleko přesáhnout.

Mezi úspěšně završené projekty se zařadila například obnova vyhořelé skautské klubovny pro 40 dětí v Českém údolí v Plzni, na kterou se vybralo přes 80 tisíc korun, nebo pomoc s renovací budovy Waldorfské školy Dobromysl. Plzeňský fotoklub vyhnal díky příznivému ohlasu veřejnosti i zájmu médií tmu ze svého nově zřízeného ateliéru zakoupením zábleskových světel. Další desítky projektů sbírají podporu právě teď!

Pomůžeme váš nápad dobře komunikovat a šířit, je-li skutečně dobrý a zaujme dost lidí - ti jej podpoří a díky tomu se uskuteční. Splníte sen nejen sobě, ale všem, co jej podpořili a podíleli se tak na jeho realizaci. 

► www.everfund.cz

Foto / video