Kreativní inkubátor

Plzeň je městem tvůrčích lidí. Aby kreativci mohli svou práci rozvíjet a sdílet, vzniká tříměsíční vzdělávací program Kreativní inkubátor DEPO2015. Svými službami může pomoci rozjezdu začínající firmě, stejně tak rozvoji již existující. Nabízí totiž úvod do podnikání a podporu spolupráce s firmami z jiných odvětví. Účastníky čekají vzdělávací kurzy či osobní konzultace s koučem. Na konci programu pak odcházejí s důkladně propočítaným business plánem a novými kontakty. Program je určený pro firmy v oborech produktového, grafického, oděvního designu, šperku, animace a příbuzných kreativních odvětví.

Protože tvůrčí lidé netvoří práci sami, ale často na základě spolupráce, nedílnou součástí programu Kreativní inkubátor je sdílený pracovní prostor pro setkávání lidí, tzv. coworking. Místo, kde se potká například designér s výrobcem koloběžek a vznikne konkurenceschopný produkt nebo architekt s místními obyvateli a vznikne hravý městský mobiliář.

V coworkingu může pracovat kdokoliv, bez ohledu na obor či zájem. Stačí si jen vybrat z nabízených tarifů. Coworkingový prostor a Kreativní inkubátor, otevřený pro uživatele z celé České republiky, jsou součástí Centra kreativního podnikání v kreativní zóně DEPO2015. Více na najdete na www.depo2015.cz.