Kulturquell

KULTURQUELL 2014  - diskuze jeden na jednoho s výjimečnými osobnostmi

Nejlepší práce je ta, kterou si sami vymyslíte

KDY: 23. května 2014, 15:00 – 17:00 rozhovory jeden na jednoho, od 17:45 společná debata všech osobností
KDE: Budova Českého rozhlasu Plzeň, Náměstí Míru 10, Plzeň

Účastníci si mohou rezervovat až čtyři 30 minutové rozhovory, registrace najdete níže v menu Hosté. Další osobnosti ještě průběžně doplníme.

JAK SE REGISTROVAT:  

1) Vyberte osobnost, se kterou se chcete potkat

2) Zvolte čas rozhovoru

3) Vyplňte svůj kontakt a statement k tématu

 

Kulturquell je originální diskusní akce v rámci Plzně – Evropského hlavního města kultury 2015. Základem jsou půlhodinové rozhovory jeden na jednoho se zajímavou osobností veřejného života. Pozvaní hosté pocházejí z různých zemí i oborů a jejich vztah ke kultuře, umění a vůbec kreativním odvětvím nemusí být na první pohled zřejmý.

Na letošním, již třetím ročníku netradiční konference se tématem diskuzí stane kreativita v tvorbě pracovních míst. Kreativita se projevuje také tím, jak si lidé hledají a tvoří práci. Kreativní lidé tvoří práci pro sebe i pro druhé. Netvoří ji z ničeho, tvoří ji ze spolupráce. Kde jeden práci nemá, dva si ji mohou vymyslet. Kde žádná pracovní síla není potřeba, může uspět projekt.  Kde není práce pro muzikanta, najde se zakázka pro orchestr.

Přijďte diskutovat do unikátního prostoru Českého rozhlasu Plzeň o tom, jak realizovat vlastní nápady, jak by měly úřady podporovat nově vznikající podnikání, nebo zda jsou pro ekonomiku důležitější velké továrny nebo malí živnostníci!

Akce má dvě fáze. Mezi 15:00 – 17:00 si můžete jako účastníci rezervovat až čtyři 30 minutové rozhovory se zajímavými osobnostmi, od 17:45 pak proběhne živě vysílaná rozhlasová debata těchto osobností přímo v budově rozhlasu, které se můžete ve studiu jako diváci zúčastnit.

Účast je zdarma, na jednotlivé rozhovory je nutné se registrovat.

Kulturquell spolupořádá společnost Za Česko kulturní, akce vzniká za podpory Českého rozhlasu Plzeň.

 

Hosté

Pro více informací a rezervaci klikněte na hosta


Designérka Anna Marešová

dobře navrhuje tramvaje i robertky.

Bio a rezervace

Chief Happiness Officer Michal Šrajer

se stará o štěstí zaměstnanců.

Bio a rezervace

Investorka Margareta Křížová

se v byznysu řídí selským rozumem spíš než učebnicovými poučkami.

Bio a rezervace

Redaktor Petr Vizina

píše texty k literárnímu pořadu České televize.

Bio a rezervace

Expert Ragnar Siil

doporučuje estonskou cestu.

Bio a rezervace

Manažerka Jana Vinšová

krmí své spolupracovníky.

Bio a rezervace

Jakub Žákavec a Debashish Chaudhuri

společně rozezpívali domov důchodců

Bio a rezervace

Primabalerína Sabrina Sadowska

promazává zadní vrátka.

Bio a rezervace

Jinačí Robert Peňažka

je strejdou Kašpárka v rohlíku.

Bio a rezervace

Zelený Martin Ander

byl proti skladu Amazonu v Brně z principu.

Bio a rezervace

Rektor AVU Tomáš Vaněk

dělá participy.

Bio a rezervace

Startupoví manželé Eva a Petr

věří v budoucnost svého podnikání.

Bio a rezervace

Foto / video

Archiv Kulturquellu

Co vyplynulo z plzeňského Kulturquellu 2012, aneb k čemu jsme došli, když už byla pěna pryč

 

V roce 2010 jsme o kultuře a podpoře kreativity debatovali v osmi pražských kavárnách. Byl to první otevřený kulturní think tank. V květnu 2012 se uskutečnilo setkání v podobném duchu, ale za zcela jiných okolností a ve změněných kulisách. K uspořádání otevřeného think tanku nás pozvala Plzeň, která bude Evropským hlavním městem kultury v roce 2015.

V osmi plzeňských hospodách jsme zorganizovali debaty, které volně navazovaly na myšlenky z osmi pražských kaváren. Nazvali jsme akci KulturQUell a čas diskutujícím stylově změřila padající pěna plzeňské dvanáctky. Za dva roky se debata o kultuře, živém umění a kreativní ekonomice znatelně posunula vpřed. Myšlenky o významu kreativity a kultury pro život společnosti pronikly do obecného povědomí.

Debatu i tentokrát zaznamenala Česká televize a zmíněný posun je možné vidět také v jejích dokumentech. Plzeňská veřejnost prostřednictvím otevřeného kulturního think tanku demonstrovala svůj zájem o projekt Evropského hlavního města kultury.

Skutečně evropský kulturní think tank se neobešel bez hostů, kteří přijali naše pozvání ze všech koutů Evropy. Zahraniční hosté odjížděli okouzleni formátem KulturQUEllu a jejich reflexe debaty s místními lidmi přinesla cenné podněty pro další pokračování plzeňské a celonárodní debaty. A to v té nepraktičtější rovině: podobně jako jsme při přípravě KulturQUellu navázali na závěry prvního otevřeného think tanku v roce 2010 v Praze, také další akce vyjde z podnětů našich hostů a lidí, kteří s nimi diskutovali.

 

K pokračování nás inspirují zejména tyto podněty:

Proč si u nás všichni tolik stěžují a nejdou raději realizovat své nápady? Proč máme stále tendenci považovat některé hosty za vzájemně neslučitelné, když reprezentují opačné světonázory? Je mezi námi skutečně tak málo lidí, kterým vlastní kreativita přinesla úspěchy a finanční zajištění? Kolik z nás to zažilo na vlastní kůži?