Jakub Žákavec a Debashish Chaudhuri

Už při studiu působil Jakub Žákavec několik let jako vedoucí malého domova důchodců. Po několika letech práce v komerční sféře se v roce 2004 se vrátil k práci s dříve narozenými. Do domu seniorů v Kdyni, kde je ředitelem, pozval indického dirigenta Debashishe Chaudhuriho. Rodák z indické Kalkaty žije již 14 let ve střední Evropě, kam přišel z touhy po evropské klasické hudbě. Má zkušenosti s mnoha českými i světovými symfonickými tělesy. Věří ve vyšší syntézu západního a východního umění. V roce 2006 a 2013 vytvořil koncert Asijské inspirace. Ve filharmonickém projektu Namaste India v roce 2013 spojil sitár a tabla jako sólové nástroje s Plzeňskou filharmonií a uvedl českou premiéru skladby Shiva Nataraj od Johna Mayera.

Společně s panem ředitelem a zaměstnanci domu seniorů ve Kdyni teď chystá opět něco neobvyklého – uměleckou intervenci v rámci projektu Krekr. Více už Vám ale oba naši hosté jistě rádi řeknou sami.   

Jakub Žákavec nám řekl: Život člověka má smysl, zůstane-li po něm na světě o trochu více lásky a dobra, a Debashish Chaudhuri ho doplnil citátem ze svého oblíbence Rabíndranátha Thákura: Změna, kterou chcete, začíná vámi.

Rezervace

Rezervace u tohoto hosta již není možná.